Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Na starcie ponad pół tysiąca osób. Powiatowy Rajd Rowerowy zgromadził tłumy [ZDJĘCIA]

31.08.2022 10:01 | 0 komentarzy | juk

Po dwóch latach przerwy powrócił Powiatowy Rajd Rowerowy w Wodzisławiu Śl. - To największe tego typu wydarzenie sportowe w regionie, w którym wzięły udział całe rodziny - słyszymy w wodzisławskim starostwie.

Na starcie ponad pół tysiąca osób. Powiatowy Rajd Rowerowy zgromadził tłumy [ZDJĘCIA]
Ostatecznie pakiety startowe odebrało 580 rowerzystów. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i seniorów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

28 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji, odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego, organizowanego już po raz 22. przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. W 32-kilometrową trasę wyjechało ponad pół tysiąca uczestników.

Tegoroczna XXII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego rozpoczęła się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śl. Tam uczestników przywitali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu powiatu Krystyna Kuczera, którzy dokonali oficjalnego otwarcia wydarzenia. Trasa rajdu prowadziła przez Wodzisław Śl., Turzę Śląską, Łaziska, Godów, Skrzyszów i Podbucze, skąd rowerzyści wrócili do Wodzisławia Śl. Część trasy biegła przez Żelazny Szlak Rowerowy. Uczestnicy pokonali łącznie 32,5 kilometra.

Po niespełna czterech godzinach jazdy rowerzyści wrócili na teren Rodzinnego Parku Rozrywki, gdzie czekał na nich posiłek regeneracyjny oraz szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były m.in.: konkursy, koncerty, pokazy taneczne, rękodzieło, warsztaty dla dzieci, a nawet drezyna. O atrakcje zadbały m.in. organizacje, które na co dzień działają na terenie powiatu wodzisławskiego i które prezentowały się podczas niedzielnego Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Na „Trzech Wzgórzach” były też stanowiska rekonstrukcyjno – historyczne oraz wystawa sprzętu militarnego wraz z prezentacją umundurowania oraz broni i wystawą historyczną. Podczas Festiwalu nagrodzono laureatów konkursów odbywających się w trakcie Festiwalu, a także laureatów Powiatowego Konkursu Fotograficznego.

- Na tegoroczną edycję rajdu zapisało się 600 osób. Ostatecznie pakiety startowe odebrało 580 rowerzystów. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i seniorów. Tradycyjnie też w XXII Powiatowym Rajdzie Rowerowym największym tego typu wydarzeniu sportowym w regionie, wzięły udział całe rodziny, zamieszkujące głównie na terenie powiatu wodzisławskiego - przekazuje Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że cała impreza przebiegła bezpiecznie, a zadbali o to funkcjonariusze z KPP w Wodzisławiu Śl., strażacy z OSP Godów i OSP Pszów oraz Sekcja Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, z kierownikiem rajdu, Pawłem Kowolem na czele.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski