Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Iga Baumgart-Witan zamiast Natalii Kaczmarek gwiazdą Żorskiego Biegu Ulicznego

30.09.2022 16:35 | 0 komentarzy | ska

Mamy do was złą i zarazem dobrą wiadomość – Iga Baumgart-Witan zamiast Natalii Kaczmarek będzie gwiazdą tegorocznego Żorskiego Biegu Ulicznego. Jeszcze można się zapisać!

Iga Baumgart-Witan zamiast Natalii Kaczmarek gwiazdą Żorskiego Biegu Ulicznego
W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 15. edycja Żorskiego Biegu Ulicznego. Zapisy do 6 października. fot. arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Iga Baumgart-Witan zamiast Natalii Kaczmarek gwiazdą Żorskiego Biegu Ulicznego

Tak czasami bywa, że trzeba zmienić nakreślone wcześniej plany. - Niedawno informowaliśmy was że gościem specjalnym naszego biegu będzie Natalia Kaczmarek. Niestety pilne sprawy osobiste Pani Natalii sprawiły, że w tym roku nie pojawi się Żorach. I to właśnie ta zła wiadomość. Ale tak jak na zawodach w sztafecie tak i teraz przekazała symboliczną pałeczkę do udziału w żorskim biegu swojej koleżance z drużyny. Finał jest taki, że mamy dla was tę dobrą wiadomość, Iga Baumgart-Witan zawita do Żor 16 października - informuje MOSiR Żory.

Iga jest utalentowaną polska lekkoatletką, specjalizująca się w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie. Mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4 × 400 metrów. Srebrną i brązowa medalistką Mistrzostw Świata oraz Mistrzynią Europy w sztafecie 4 × 400 metrów. A niedawno, bo podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium wywalczyła ze swoimi koleżankami ze sztafety srebrny medal.

Gość specjalny żorskiego biegu tak jak zwykle będzie rozdawał autografy, udzielał wywiadów, pozował do zdjęć wraz z uczestnikami imprezy i oczywiście wręczał nagrody zwycięzcom biegu. Rezerwujcie już czas i zapisujcie się na Żorski bieg uliczny. Zapisy do 6 października.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie MOSiR Żory.