Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Utytułowana lekkoatletka gościem Żorskiego Biegu Ulicznego. Organizatorzy pokazali także projekt koszulki i medalu

04.10.2022 19:52 | 0 komentarzy | sqx

Zgłoszenia do udziału będą przyjmowane jeszcze tylko do czwartku (6.10.), tymczasem organizatorzy informują, że gościem będzie polska mistrzyni olimpijska i wielokrotna medalistka innych imprez.

Utytułowana lekkoatletka gościem Żorskiego Biegu Ulicznego. Organizatorzy pokazali także projekt koszulki i medalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na 16 października zaplanowano jubileuszową edycję 15. Żorskiego Biegu Ulicznego. Uczestnicy mogą wystartować w dwóch kategoriach: w Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km i Biegu Głównym na atestowanej, 10-kilometrowej trasie.

Organizatorzy, zapraszając zarówno uczestników, jak i kibiców, przekazują, że gościem specjalnym tegorocznego biegu będzie Iga Baumgart-Witan.

"To utytułowana polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie. Mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4x400 metrów. Srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata oraz Mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 metrów. A niedawno, bo podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium wywalczyła ze swoimi koleżankami ze sztafety srebrny medal" - wyliczają organizatorzy.

W czasie imprezy Iga Baumgart-Witan będzie rozdawać autografy, udzielać wywiadów, pozować do zdjęć wraz z uczestnikami imprezy i wręczać nagrody zwycięzcom biegu.

"Znamy już także projekt pamiątkowej koszulki oraz medalu. Czekają one na wszystkich, którzy dotrą do mety biegu. Zapisy elektroniczne uczestników przyjmowane są tylko do 6 października" - przypomina żorski MOSiR, dodając, że w dniu imprezy opłata za bieg będzie wyższa i możliwa tylko w przypadku wolnych pakietów startowych.