Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Karatecy z Jastrzębia zdobyli worek medali

13.10.2022 07:48 | 0 komentarzy | ska

Zawodnicy jastrzębskiego Klubu Kyokushin Karate Kumite wywalczyli aż 12 medali na Sari Cup w Żorach.

Zawodnicy Kyokushin Karate Kumite na Sari Cup. Fot. Żaklin Chełstowska

W żorskim turnieju wzięło udział 250 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli Jastrzębskiego Klubu Kyokushin Karate Kumite. Rownie oczywistym jest, że zawodnicy, jak zwykle, nie zawiedli i na podium stawali aż 12 razy.

W konkurencji kata medale wywalczyli: złoto - Marta Nalewajek i Oskar Kozieł (seniorzy), srebro - Justyna Brzuska (juniorki) i Magdalena Konieczny (kadetki młodsze). Natomiast w konkurencji kumite drugie miejsce zajęli: Oskar Kozieł (seniorzy), Witold Szweda (junior młodszy), Antoni Pilarski (kadeci), Jakub Stępień (juniorzy). Brązem natomiast mogą się pochwalić Natalia Chełstowska (młodziczki), Nikola Leśniewska (juniorki młodsze), Piotr Dąbrowski (Mastersi) i Igor Orłowicz (młodzicy). Sędzią głównym zawodów był Shihan Janusz Piórkowski (6 DAN).