Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Dzieci z Kuźni Raciborskiej wprowadziły na boisko reprezentantów Lecha Poznań. Później piłkarze zwyciężyli [ZDJĘCIA]

17.10.2022 15:45 | 0 komentarzy | mad

W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy drużyna Górnika Zabrze podejmowała Lecha Poznań. Lepsi okazali się przyjezdni, pokonując gospodarzy 2:1. Spotkanie rozegrano z kuźniańskim akcentem.

Dzieci z Kuźni Raciborskiej wprowadziły na boisko reprezentantów Lecha Poznań. Później piłkarze zwyciężyli [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osoby zgromadzone na stadionie i przed ekranami telewizorów mogły zobaczyć dzieci z Kuźni Raciborskiej, które wprowadziły na murawę zabrzańskiej areny przyjezdnych piłkarzy. Gospodarzom asystowali natomiast najmłodsi z Miasteczka Śląskiego, czyli miejscowości, która podobnie jak Kuźnia Raciborska, jest gminą partnerską Górnika Zabrze.

Na meczu Kuźnię Raciborską reprezentowali: Antonia Moska, Emilia Ulman, Dawid Bieniewski, Patryka Bieniewski, Filip Habura, Marcel Kukiełk, Filip Niemiec, Błażej Ruhe, Florian Sowa, Franek Turkiewicz, Mikołaj Otremba i Jakub Urbaniec.

- W trakcie meczu można było zobaczyć na bandach wokół płyty boiska herb i reklamę Gminy Kuźnia Raciborska. W przerwie meczu spiker przekazał zgromadzonym kibicom najważniejsze informacje o naszej gminie. Wśród kibiców pojawiło się wielu mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska, rodzice dzieci z eskorty, a nasz samorząd reprezentowali: Zastępca Burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk oraz Sekretarz Dominik Klimanek - pochwalił się na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

Choć drużyna, z którą gmina ma podpisaną umowę o współpracy nie zwyciężyła, to w Kuźni Raciborskiej cieszą się, że mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tym bardziej, że kuźnianie na boisko wprowadzili zwycięzców tego spotkania, w tym Mikaela Ishaka, który strzelił dwie bramki (na boisko szedł z Florianem Sową).

O współpracy nawiązanej pomiędzy Kuźnią Raciborską a Górnikiem Zabrze pisaliśmy TUTAJ.

Ludzie:

Dominik Klimanek

Dominik Klimanek

Były sekretarz miasta Kuźnia Raciborska

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Dyrektor Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej w Rybniku, Radna Miejska Kuźni Raciborskiej