Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Sukces policjantów z Rybnika na mistrzostwach w piłce nożnej. Piotr Kobeszko z indywidualnym wyróżnieniem [ZDJĘCIA]

22.10.2022 21:29 | 0 komentarzy | sqx

32 drużyny rywalizowały w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Halowej Piłce Nożnej. Szóstą edycję zawodów zorganizowano w Siemianowicach Śląskich. Niezwykle zaciętą walkę o mistrzowski tytuł drużyna z Rybnika stoczyła z reprezentacją komendy z Gliwic.

Sukces policjantów z Rybnika na mistrzostwach w piłce nożnej. Piotr Kobeszko z indywidualnym wyróżnieniem [ZDJĘCIA]
Piotr Kobeszko, razem z drużyną wywalczył tytuł wicemistrzowski, indywidualnie został najlepszym zawodnikiem zawodów / fot. Śląska Policja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią na boisko hali sportowej "Michał" w Siemianowicach Śląskich wróciło jedno z ważniejszych policyjnych wydarzeń sportowych z dyscypliny halowej piłki nożnej. Przez trzy dni reprezentacje 32 jednostek Policji walczyły o tytuł najlepszej drużyny.

Zdobywcą 1 miejsca w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Halowej Piłce Nożnej była reprezentacja KMP z Gliwic, która w rzutach karnych pokonała dzielnie walczącą reprezentację KMP z Rybnika. W walce o 3. miejsce lepszą okazała się reprezentacja KMP z Rudy Śląskiej, która z wynikiem 3:1 pokonała drużynę z KMP Tychy.

Drużyna reprezentująca KMP w Rybniku zajęła drugie miejsce.

Drużyna reprezentująca KMP w Rybniku zajęła drugie miejsce.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Piotr Kobeszko, który grał w KMP Rybnik. Statuetka dla najlepszego strzelca mistrzostw trafiła do rąk zawodnika KMP z Rudy Śląskiej Pawła Mazurka, natomiast statuetkę najlepszego bramkarza mistrzostw odebrał Ryszard Tyczyński z KMP Gliwice.

Dyplomy oraz puchary w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna wręczył zawodnikom Zastępca Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach podinsp. Paweł Komenda. Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich Pana Rafała Piecha reprezentował Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Pan Krzysztof Nos. Gratulacje za sportowe osiągnięcia zawodnikom złożyli także Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich podinsp. Michał Szynol oraz jego I Zastępca mł. insp. Waldemar Wierzycki.

/źr. Śląska Policja, oprac. sqx/