Czwartek, 9 lutego 2023

imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana

RSS

JKH GKS Jastrzębie rozegra ostatni wyjazd w II rundzie [ZAPOWIEDŹ]

28.10.2022 11:45 | 0 komentarzy | dud

W piątkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają w Toruniu ostatni wyjazdowy mecz drugiej rundy PHL.

JKH GKS Jastrzębie rozegra ostatni wyjazd w II rundzie [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do "Grodu Kopernika" ekipa wyruszy w pełnym zestawieniu o dziewiątej rano.

Przed JKH jeszcze dwie kolejki drugiej z pięciu rund fazy zasadniczej. Po piątkowej wyprawie do Torunia czeka jeszcze niedzielny domowy mecz z Marmą Ciarko STS Sanok. Natomiast bezpośredni rywale w korespondencyjnym pojedynku o półfinał Pucharu Polski, czyli hokeiści GKS Tychy, zagrają najpierw w Krakowie, aby następnie podjąć na Stadionie Zimowym Energę Toruń. Okazuje się zatem, że "Stalowe Pierniki" są "języczkiem u wagi" w zmaganiach o ostatnie wolne miejsce.

Drużyna z Torunia nieźle rozpoczęła sezon, jednak od miesiąca wygrała tylko dwa razy, pokonując u siebie Zagłębie Sosnowiec i na wyjeździe Tauron Podhale Nowy Targ. W pozostałych siedmiu pojedynkach górą byli rywale Energi, a ostatnio mocne strzelanie z "Piernikami" zafundowali sobie hokeiści lidera i wicelidera, wbijając w sumie tuzin goli. Oznaczać to może, że JKH GKS Jastrzębie można uważać za umiarkowanego faworyta meczu, jednakże jak zawsze to lód zweryfikuje przewidywania.

W pierwszym meczu z Energą Toruń górą byli jastrzębianie, wygrywając na Jastorze 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) po golach Marka Kaleinikovasa i Raivo Freidenfeldsa.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl