Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Pobiegli w kolorach białym i czerwonym. W Żorach uczcili Święto Niepodległości tradycyjnym biegiem [ZDJĘCIA]

11.11.2022 09:04 | 0 komentarzy | ska

Prawie 220 uczestników wzięło udział w 4. Żorskim Biegu Biało-Czerwonym, organizowanym tradycyjnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach w Parku Cegielnia. Wydarzenie uświetniło miejskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości oraz wpisało się w uroczystości 750-lecia miasta Żory.  

Pobiegli w kolorach białym i czerwonym. W Żorach uczcili Święto Niepodległości tradycyjnym biegiem [ZDJĘCIA]
4. edycja Żorskiego Biegu Biało-Czerwonego. fot. Szymon Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pobiegli w kolorach białym i czerwonym. W Żorach uczcili Święto Niepodległości tradycyjnym biegiem [ZDJĘCIA]

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich, „małych i dużych” biegaczy do aktywnego udziału w imprezie. Start biegu o godz.11.11 w Parku Cegielnia. 

Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowy numer startowy, flagę oraz gadżet w postaci buffu w narodowych barwach. Osoby, które ukończyły bieg były uprawnione do wzięcia udziału w przygotowanym dla uczestników konkursie z nagrodami. Impreza miała charakter rekreacyjny, a udział w biegu był bezpłatny.

Członkowie kadry narodowej z Żor, którzy poprowadzili biegaczy.

Członkowie kadry narodowej z Żor, którzy poprowadzili biegaczy.

Bieg poprowadziła grupa sportowców z Żor, którzy są członkami kadr narodowych w różnych dyscyplinach sportowych. Wśród nich pojawili się m.in. piłkarka ręczna Iga Barska, softballistka Martyna Jarzyna, biegacz długodystansowiec Andrzej Wereszczak oraz karateka Dariusz Kudyk.

- Naszą tegoroczną niespodzianką jest obecność na biegu mieszkańców Żor, którzy z powodzeniem reprezentują nasz kraj w swoich dyscyplinach. Oni pobiegną na czele biegu z powiewającymi flagami Polski - podkreślił przed startem Marek Utrata, dyrektor MOSiR Żory. 

Przed tradycyjną rozgrzewką, uczestnicy mogli zobaczyć krótki pokaz tańca do utworu "Tamta dziewczyna", w wykonaniu pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach. - Bardzo lubimy różnego rodzaju aktywności i chętnie uczestniczymy w imprezach biegowych, organizowanych w naszym mieście. Nie mogło nas tu zabraknąć - mówiły panie z UTW Żory. Uczestnicy biegu m.in. z UTW Żory

Uczestnicy biegu m.in. z UTW Żory

Świętowanie na sportowo w Żorach wybrały całe rodziny. - Kochamy sport, dlatego bardzo odpowiada nam taka forma uczczenia Święta Niepodległości. Fajnie, że mogliśmy pobiec w barwach naszego kraju i poczuć się przez chwilę jak nasi sportowcy, którzy np. startują na igrzyskach - zapewniała pani Anna, mieszkanka Żor, która pobiegła z synem Jakubem. 

- Lubimy biegać, a dzisiaj każdy dostał chustkę i mogliśmy pobiec w swoim tempie - podkreślali w rozmowie z naszym dziennikarzem jedni z najmłodszych uczestników biegu, z buziami pomalowanymi barwami narodowymi.