Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Czy Polacy są zainteresowani mundialem w Katarze? CBOS podał wyniki [SONDA]

18.11.2022 16:38 | 9 komentarzy | sqx

Mundial 2022 rozpocznie się w niedzielę, 20 listopada. Na dwa dni przed rozpoczęciem jednej z największych imprez sportowych świata, CBOS sprawdził zainteresowanie wydarzeniem. Prawie dwie trzecie dorosłych Polaków wyraziło zamiar oglądania telewizyjnych transmisji meczów. 64% to jednak niższy wynik niż w przypadku poprzednich mistrzostw, jednak większe niż w 2014 roku, kiedy polska drużyna nie zakwalifikowała się do rozgrywek drużynowych - wtedy wynik wyniósł 54%.

Czy Polacy są zainteresowani mundialem w Katarze? CBOS podał wyniki [SONDA]
Dobre wyniki polskiej drużyny z pewnością przełożą się na większe zainteresowanie. / fot. ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy będziesz oglądać mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze?

Wielkie sportowe emocje rozpoczną się w niedzielę (20.11.) o 17:00 czas polskiego. Katarczycy podejmą drużynę z Ekwadoru. Dwa dni później również o 17:00, swój pierwszy mecz na mistrzostwach, z Meksykiem, zagrają biało-czerwoni.

Największa grupa badanych deklaruje, że będzie starała się oglądać wszystkie mecze polskiej drużyny (23%), a co piąty (20%) w miarę możliwości będzie chciał oglądać wszystkie transmitowane mecze. Mimo iż ogólne zainteresowanie telewizyjnymi transmisjami z mundialu jest w tym roku mniejsze niż przed czterema laty, to kibiców, którzy deklarują, iż w miarę możliwości będą starali się oglądać wszystkie transmitowane mecze, jest niemal tyle samo co poprzednio (20% wobec 21% w roku 2018) - przekazuje CBOS.

32% respondentów odpowiedziało, że w ogólnie nie będą oglądać telewizyjnych transmisji meczów. 4% pytanych to grupa osób niezdecydowanych.

Badanie zrealizowano w dniach od 7 do 17 listopada 2022 roku na próbie liczącej 1038 osób (w tym: 58,5% metodą CAPI (wywiad bezpośredni z udziałem ankietera), 24,0% – CATI (dane kontaktowe respondent otrzymywał w liście zapowiednim od CBOS) i 17,5% – CAWI (samodzielne wypełnienie ankiety internetowej)).

Sprawdź także: Trzech piłkarzy z Jastrzębia-Zdroju w kadrze na Mundial 2022 w Katarze