Wtorek, 6 czerwca 2023

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Sztuki walki opanowały MOSiR Radlin. Silesia Samurai XXI, dzień pierwszy [ZDJĘCIA, LIVE]

19.11.2022 22:50 | 0 komentarzy | AgaKa

Dwa dni pełne wrażeń, sportowego ducha rywalizacji i walki o najwyższe laury. W Radlinie w hali MOSiR trwają dwudniowe zawody Silesia Samurai. To już jedenasta edycja. 

Sztuki walki opanowały MOSiR Radlin. Silesia Samurai XXI, dzień pierwszy [ZDJĘCIA, LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa dni, od rana do samego wieczora w hali sportowej MOSiR Radlin trwa Silesia Samurai - maraton sztuk walki. 

- Silesia Samurai International, jedenasta edycja, chyba największa ze wszystkich bo w dwa dni mamy ponad 250 zawodników - powiedział organizator, Robert Szindler. - Dziś [sobota] konkurencje techniczne, dziesięć klubów w tym dwa zagraniczne. Wydaje się, że to mała ilość, ale to tylko pozory. Mamy nowoczesne formuły, formy do muzyki, przyjechał do nas jeden z najlepszych zespołów z Siedlc, który ma międzynarodowe sukcesy na koncie. Ponadto najlepsze teamy trickerskie. Do tego konkurencje typowe dla karateków takie jak rozbicia desek i parkurowy tor przeszkód , który rozpoczął dzisiejszy dzień. Mieliśmy też dziś wspaniały pokaz Kacpra Lipskiego, zawodnika programu Ninja Warrior - dodał.

W niedzielę walki.

- To wyjątkowa Silesia, ponieważ po raz pierwszy robiona pod Polskim Związkiem Kickboxingu, dlatego prestiż zawodów jest dużo większy, dużo większe są standardy, przeszkoliliśmy swoich sędziów, ale przyjeżdża też duże grono sędziów z centrali - mówi Szindler. 

Widzowie mogą zasiąść na trybunach w każdej chwili i podziwiać zmagania dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wstęp jest bezpłatny, start od godz. 10.00. Rano zmagania zaczynają najmłodsi.

O turnieju Silesia Samurai XXI - International

Silesia Samurai to swoisty maraton wschodnich sztuk i sportów walki. Mnogość konkurencji zarówno walk, jak i formuł technicznych, unikatowe medale, dekoracje, kategorie pierwszego kroku, nagrody pieniężne i ciepły poczęstunek dla zawodników oraz trenerów, to tylko nieliczne zalety, dzięki którym te międzynarodowe Mistrzostwa są wyjątkowe. Silesia Samurai to turniej, na którym czuje się mistyczny klimat dawnych Mistrzostw, gdzie nowoczesność styka się z tradycją, gdzie każdy uczestnik imprezy czuje się jak prawdziwy Wojownik.

Live z MOSiR Radlin