Wtorek, 7 lutego 2023

imieniny: Romualda, Ryszarda, Sulisława

RSS

Kolejny Węgier zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

24.11.2022 16:19 | 0 komentarzy | dud

Do JKH GKS Jastrzębie dołączył kolejny zawodnik z Węgier. Miesięczną umowę z opcją przedłużenia do końca sezonu podpisał z klubem 24-letni napastnik Donat Szita.

Kolejny Węgier zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rodak Bence Balizsa ma za sobą występy w rodzimej lidze oraz EBEL, a także we Francji i Danii. Jest również reprezentantem Kraju Bratanków. 

Donat Szita urodził się 16 stycznia 1998 roku w Szekesfehervar. Mierzy 184 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. Przygodę z hokejem rozpoczął w miejscowym klubie Fehervar AV19, z którym mistrz Polski GKS Katowice rywalizował niedawno w Champions Hockey League. Jako nastolatek Szita znalazł się w orbicie zainteresowań selekcjonerów kolejnych młodzieżowych kadr Madziarów, za sprawą czego zagrał m.in. w Mistrzostwach Świata do lat osiemnastu i dwudziestu.

Wraz z ekipą z rodzinnego miasta występował w węgierskiej międzynarodowej Erste Lidze, a także w słynnej austriackiej EBEL, w której rozegrał ponad 150 spotkań. W minionym sezonie postanowił spróbować sił zagranicą, grając najpierw w duńskim Rungsted Seier Capital, a następnie we francuskim Amiens.

Donat Szita ma za sobą m.in. udział w turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku, który odbył się trzy lata temu. Szita wystąpił w pojedynku z Polską, wygranym przez Bratanków 2:0. Miał wówczas okazję rywalizować z Mateuszem Brykiem.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl