Piątek, 27 stycznia 2023

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

JKH GKS Jastrzębie podejmie GKS Tychy

25.11.2022 14:10 | 0 komentarzy | dud

W piątkowy wieczór czekają kibiców kolejne klasyczne derby ekstraligi, w których JKH GKS Jastrzębie podejmie GKS Tychy.

JKH GKS Jastrzębie podejmie GKS Tychy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po okazałym triumfie nad GKS Katowice podopieczni Roberta Kalabera mieli tydzień na spokojne potrenowanie i przygotowanie się do pojedynku z tyszanami. Co istotne ekipę wciąż omijają kłopoty zdrowotne, a szkoleniowcy mają do dyspozycji niemal pełną kadrę.

"Niemal", bowiem w piątek na tafli Jastora zabraknie Eduardsa Hugo Jansonsa, który otrzymał karę meczu w ostatnim spotkaniu z GKS Katowice za pięściarskie zmagania z Grzegorzem Pasiutem. Ponieważ jednak hokej nie znosi próżni, to Kalaber będzie miał do dyspozycji pozyskanego w tym tygodniu Węgra Donata Szitę. Napastnik rodem z Szekesfehervar ma miesiąc na przekonanie do siebie trenera.

W poprzednich pojedynkach z GKS Tychy górą byli jastrzębianie, którzy w 23 września wygrali na Jastorze 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) po golach Macieja Urbanowicza, Raivo Freidenfeldsa i Patryka Pelaczyka, zaś dokładnie miesiąc później zdobyli Stadion Zimowy wynikiem 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) za sprawą trafień Jozefa Sveca, Hugo Jansonsa, Raivo Freidenfeldsa i Josefa Mikyski.

Łatwo nie będzie. Rywale mają na rozkładzie pokonanie w ciągu ostatnich kilku dni nie tylko GKS Katowice, ale także Unii Oświęcim. Co więcej, GKS Tychy nie zaznał goryczy porażki od niemal miesiąca.

Jeden ze strzelców bramek w obu wspomnianych meczach z GKS Tychy obchodził będzie w piątek jubileusz dwusetnego ekstraligowego meczu w barwach JKH GKS Jastrzębie.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl