Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Mikołajkowy i rodzinny bieg z Justyną Święty-Ersetic na Zamkowej

04.12.2022 14:52 | 0 komentarzy | ma.w

Multimedalistka z IO w Tokio poprowadziła rozgrzewkę i dała znak do startu Biegu Mikołajkowego na stadionie lekkoatletycznym w Raciborzu. Mimo przeziębienia i mocnej chrypki była gościem specjalnym wydarzenia na obiekcie, który służy jej często do treningów.

Mikołajkowy i rodzinny bieg z Justyną Święty-Ersetic na Zamkowej
10 okrążeń mieli do pokonania uczestnicy Biegu Mikołajkowego na stadionie miejskim w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Biegaczka z raciborskich Ocic nie chciała zawieść zwłaszcza najmłodszych fanów i pojawiła się na wydarzeniu anonsowanym w kalendarzu miejskich imprez jej nazwiskiem. Był to także element działań promocyjnych z umowy, jaką sprinterka ma z Miastem Racibórz. Na bieg przyszła szefowa wydziału promocji z magistratu - Karolina Kunicka.

Święty-Ersetic przeprowadziła rozgrzewkę dla biegaczy. Zaczęła od biegu w miejscu i krążenia ramionami, następnie pokazała bieg z wysoko uniesionymi kolanami i symulację sprintu. Były też skłony, rozciąganie, „bioderka” i szeroki rozkrok.

Okazało się, że 3 grudnia biegaczka świętowała swoje urodziny, więc od zgromadzonych na linii startu usłyszała gromkie Sto lat! - A kto? - krzyknęła trener Beata Monica-Szyjka. - Justyna! - odpowiedzieli startujący.

Przed biegiem wszyscy uczestnicy stanęli do zbiorowego, pamiątkowego zdjęcia. Znak do startu dała olimpijka z Tokio.

Do pokonania było 10 okrążeń stadionu, ale wystarczyło jedno, by dostać słodkiego mikołajka od przebranego w tę postać Tomasza Kuryłowicza z OSiR. Towarzyszyła mu Monika Brzostek, również pracownica ośrodka.

Przy okazji wydarzenia zaprezentowali się wolontariusze ze schroniska dla bezdomnych zwierząt z tamtejszymi pupilami. Psy czekają na nowego właściciela. Uczestnicy biegu ufundowali karmę na potrzeby placówki.
Psy też wzięły udział w biegu i to nie tylko te schroniskowe, bo niektórzy przyprowadzili swoje czworonogi.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród, bo w biegu wszyscy byli zwycięzcami, a kto dostał jaki prezent zależało od szczęśliwego losu z numerkiem.

Trenerkę wielu znakomitych biegaczy Victorii Racibórz - Beatę Monicę-Szyjkę pytaliśmy, jak impreza mikołajkowa wpisuje się w promowanie biegania w Raciborzu.

Dyrektor Paweł Król wytłumaczył, jak wymyślono bieg w okresie mikołajkowym, aby nie był zbytnim wysiłkiem dla uczestników.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka