Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Justyna Święty-Ersetic: Wierzę, że wrócę na poziom sprzed roku

14.12.2022 08:35 | 0 komentarzy | ma.w

- Mam większy bagaż doświadczeń. Płynniej wchodzę na większe obroty i prędkości - powiedziała raciborzanka w wywiadzie dla TVP Sport.

Justyna Święty-Ersetic: Wierzę, że wrócę na poziom sprzed roku
Justyna Święty-Ersetic zapowiada, że w przyszłym roku interesują ją MŚ w Budapeszcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapytano ją tam czy po 19 latach wyczynowego uprawiania biegania wciąż czerpie radość ze startów?


– Jeśli będę zdrowa, będzie mi się chciało harować. W poprzednim roku jeszcze przed sezonem halowym nie chciało mi się trenować. Nastawienie zmieniło się w styczniu. Rozpędziłam się w ćwiczeniach. Nabrałam motywacji. Przyszła frajda. Tak było do momentu pierwszych urazów. Liczę, że w kolejnych miesiącach los mnie oszczędzi i będę mogła wchodzić na jeszcze wyższe obroty - powiedziała TVP Sport absolwentka ZSOMS w Raciborzu.

Święty-Ersetic przyznała też, że w tym roku weszła później w przygotowania. - Bardzo powoli wdrażam się w treningi. Nie chcę niczego przyspieszać. Mam swoje lata. Patrzę przede wszystkim na zdrowie. Pojawia się kalkulowanie. Zerkam w pesel i nie jest tak kolorowo. Wychodzą lata ciężkich treningów. Czuję poprzednie kontuzje. Muszę na siebie uważać, chociaż często ryzykuję. Gdy coś boli, to nie odpuszczam, tylko zaciskam zęby i biegam dalej. Nie zawsze to dobra metoda - zauważyła.

Raciborska sprinterka wraca razem z trenerem Aleksandrem Matusińskim do pracy. - Mamy jeszcze niejedno do udowodnienia. Medale uzależniają. Kiedyś myślałam, że jak zdobędę medal igrzysk, to odpuszczę. Jest inaczej. Chcę jeszcze i jeszcze więcej. Czuję się rozpędzona. Trudno będzie powiedzieć: "Dobra, mam dosyć. Kończę". Datę zakończenia kariery odkładam w czasie - zadeklarowała w TVP Sport.

Święty-Ersetic planuje w pierwszej połowie 2023 roku starty w kilku mityngach w hali. - Imprezę docelową odpuszczę. Wyciągam wnioski z poprzednich miesięcy. Nie chcę niczego przyspieszać - stwierdziła.

Głównym celem na 2023 rok będzie dla niej walka o najwyższe miejsca latem w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka