Koszykarki RKK AZS Racibórz z kolejnym zwycięstwem w finale A [ZDJĘCIA]

07.01.2023 21:00 | 0 komentarzy | tom

Zawodniczki RKK AZS Racibórz rozegrały w sobotnie popołudnie kolejny mecz w ramach finału A o awans do I ligi koszykówki kobiet. Pod przeciwnym koszem ustawiły się rywalki z Zagłębia Sosnowiec.

W pierwszej kwarcie obie drużyny prezentowały wyrównany poziom. W drugiej ćwiartce spotkania gospodynie ruszyły do przodu i wyszły na prowadzenie z przewagą 7 punktów. Podopieczne Marcina Parzonki zmotywowane po udanej pierwszej połowie (31:24) nie zwolniły tempa i znacznie powiększyły swoją przewagę. W ostatniej części meczu zawodniczki Zagłębia obudziły się i zaczęły powoli odrabiać straty.  Jednak różnica punktów była zbyt wielka. RKK AZS Racibórz wygrał 58:48.

RKK AZS Racibórz - Zagłębie Sosnowiec 58:48 (13:14, 18:10, 15:5, 12:19)

RKK: Z.Stęc 19, J.Sobota 11, A.Lewoń-Sczansny 9, J.Karwot 8, A Botorek 5, J.Ogrodowska 4, W.Sobczyk 2, K.Chuda, W.Jacków, Z.Niżborska.