środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Koszykarki RMKS blisko niespodzianki. Trenerka MOSiR Bochnia wysłana do szatni [ZDJĘCIA]

18.01.2023 22:02 | 0 komentarzy | DG

Zawodniczki RMKS Xbest Rybnik minimalnie przegrały 18 stycznia, z wyżej notowaną Contimax MOSiR Bochnia 65:68. Do niespodzianki mogło dojść, gdy pod koniec drugiej kwarty sędzia Miłosz Tracz odesłał Małgorzatę Misiuk, trenerkę zawodniczek Bochni, do szatni.

Dominika Bednarek (z lewej) i Katarzyna Kocaj w końcówce spotkania

Decyzja sędziego dodała wiary w rybnicki zespół, który przez trzecią i czwartą kwartę odrobił straty. Dziewczyny przez moment nawet wyszły na prowadzenie. Niestety kilka błędów rybniczanek w końcowych minutach i dobra postawa zawodniczek z Bochni, które poradziły sobie bez trenera, pozwoliła drużynie z małopolski wywieźć zasłużone punkty.

Do pierwszoligowego zespołu z Rybnika dołączyła Oleksandra Hopkalo z Ukrainy. Do tej pory występowała w klubie w drużynie U19 i na parkietach 2 ligi. W meczu z Bochnią, nie dostała szansy aby wyjść na parkiet.

RMKS Xbest Rybnik – Contimax MOSiR Bochnia 65-68 (11-18, 13-18, 20-12, 21-20)

RMKS Xbest Rybnik: M. Czyżewska 21, N. Rudzińska 13 (3x3), B. Jurczyńska 12 (1x3), P. Majda. 12 (1x3), D. Bednarek 4, E. Bacik 3 (1x3), N. Ferenc 0.

Contimax MOSIR Bochnia: Anna Krawiec 18, Anita Plucińska 14, Magdalena Szkop 10, Katarzyna Kocaj 10, Małgorzata Zuchora 8, Alicja Grabska 6, Monika Malinowska 3, Julia Fortuna 0, Nikola Więcek 0, Gabriela Rak 0.

RMKS Xbest Rybnik zajmuje obecnie 8 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz rybniczanki rozegrają przed własną publicznością w poniedziałek,  23 stycznia o godz. 19.00 w hali MOSiR w Boguszowicach. Przeciwniczkami będzie drużyna PZU Ślęza II MOS Wrocław.

Zdjęcia: Dominik Gajda