Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Ofensywa transferowa Odry - Popczyk, Ośliźlok i Roguła w składzie

20.01.2023 14:03 | 2 komentarze | ska

Odra Wodzisław poinformowała o zakontraktowaniu trzech nowych zawodników, którzy w rundzie wiosennej będą występować przy Bogumińskiej 8. Do zespołu dołączyła dwójka napastników – 21-letni Mateusz Popczyk z Zagłębia Sosnowiec oraz 33-letni Marcin Ośliźlok z Unii Racibórz a także pomocnik Ruchu Chorzów zaledwie 19-letni Maksymilian Roguła.

Ofensywa transferowa Odry - Popczyk, Ośliźlok i Roguła w składzie
Jednym z nowych zawodników Odry będzie Marcin Ośliźlok (na zdj. w czerwonej koszulce) fot. M. Kozina/arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ofensywa transferowa Odry - Popczyk, Ośliźlok i Roguła w składzie

21-latek Popczyk przenosi się do Wodzisławia z Zagłębia Sosnowiec na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Nowy gracz Dumy Wodzisławia występuje na pozycji napastnika. Urodzony w Sosnowcu piłkarz przez całą swoją karierę związany był z tamtejszym Zagłębiem. Mateusz Popczyk może się pochwalić 9 występami w rozgrywkach Fortuny I Ligi. W sezonie 2021/22 napastnik zdobył aż 35 bramek dla drugiej drużyny Zagłębia, natomiast w aktualnych rozgrywkach IV ligi strzelił ich 8.

Marcin Ośliźlok przechodzi do Odry na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się umową do 30.06.2024 roku. W aktualnym sezonie IV Ligi zdobył dla Unii Racibórz 6 bramek będąc tym samym najlepszym strzelcem drużyny. Doświadczony, 33-letni snajper w przeszłości reprezentował barwy takich drużyn jak Płomień Połomia, Polonia Marklowice oraz MKP Centrum. Warto wspomnieć, że nowy zawodnik Odry w poprzednich rozgrywkach ligowych zdobył dla zespołu z Raciborza 35 bramek zostając bezapelacyjnie najlepszym strzelcem rozgrywek.

Trzecim wzmocnieniem Odry jest 19-letni pomocnik Maksymilian Roguła. Nowy zawodnik Odry urodził się 13 maja 2003 roku w Rudzie Śląskiej. Swoją karierę rozpoczynał w UKS Ruch Chorzów, następnie w 2016 roku trafił do Ruchu Chorzów. Maksymilian Roguła w aktualnym sezonie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie Ruchu, spędzając na boiskach Fortuna I Ligi 18 minut. Wystąpił także w jednym spotkaniu w rozgrywkach Pucharu Polski. Zawodnik przenosi się do Odry na zasadzie wypożyczenia.