środa, 29 listopada 2023

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Olimpijski mecz siatkówki w PCS w ramach WOŚP [ZDJĘCIA][WIDEO]

29.01.2023 15:11 | 0 komentarzy | tom

W hali Powiatowego Centrum Sportu przy Klasztornej w Raciborzu rozegrano charytatywny mecz siatkówki. Drużyna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składająca się z olimpijczyków oraz darczyńców zmierzyła się z lokalnymi drużynami.

Olimpijski mecz siatkówki w PCS w ramach WOŚP [ZDJĘCIA][WIDEO]
Olimpijska drużyna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na czele drużyny olimpijskiej stanęła Monika Brzostek - siatkarka plażowa, która uczestniczyła w igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. U jej boku stanął bokser Leszek Olszewski - uczestnik igrzysk w Barcelonie w 1992 roku. Trzecią gwiazdą na boisku był Ryszard Wolny - złoty medalista w zapasach w 1996 roku w Atlancie. Pozostałe miejsca w drużynie mistrzów można było wylicytować w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do składu dołączyli: Jakub Michalak z Michalak Brothers, Tomasz Kuryłowicz, Sebastian Kramarczyk, Jakub Mazur oraz Jakub Kozielski.

Drużyna olimpijska stoczyła po jednym secie z każdą z drużyn. Po drugiej stronie siatki, jako pierwsza ustawiła się najpierw ekipa Miasta Racibórz. Następnie pałeczkę przejęło Powiatowe Centrum Sportu. Jako trzeci do walki stanęli siatkarze z KS Racibórz, a na samym końcu siatkarki z GS UKS Krzanowice. Wyniki tych spotkań nie były najważniejsze tego dnia. Liczyła się dobra zabawa, trochę ruchu oraz najważniejsze - wsparcie fundacji WOŚP.

W trakcie rozgrywek prowadzona była aukcja piłki z podpisami olimpijczyków, którą udało się sprzedać za 300 zł.

Ludzie:

Ryszard Wolny

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.