Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Kamil Woźny z Wodzisławia Śl. wygrał na gali SCF 4 w Kępnie

12.03.2023 10:46 | 0 komentarzy | ska

Reprezentujący klub Czarny Smok Wodzisław Śl. Kamil Woźny trenujący pod okiem Jacka Pasternaka i Krzysztofa Karczmarskiego zadebiutował w formule semi pro MMA wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Antonem Sysoievem reprezentującym barwy klubu Next Level Kluczbork.

Kamil Woźny z Wodzisławia Śl. wygrał na gali SCF 4 w Kępnie
Kamil Woźny zwyciężył z Antonem Sysoievem na gali SCF 4. fot. materiały prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kamil Woźny z Wodzisławia Śl. wygrał na gali SCF 4 w Kępnie

Po 3-rundowej walce, sędziowie jednogłośnie wskazali Kamila jako zwycięzcę pojedynku, zapisując na kartach sędziowskich wszystkie 3 rundy na jego konto.

Początkowo Kamil miał wyznaczonego innego przeciwnika o zupełnie innych warunkach fizycznych i innym sposobie prowadzenia walki. Na 4 tygodnie przed galą nastąpila zmiana rywala. Kontuzjowanego Macieja Strzeleckiego zastąpił Anton Sysoiev.

- Byliśmy już mocno zaawansowani z przygotowaniami pod konkretnego zawodnika gdy dotarła do nas wiadomość o nowym rywalu. Musieliśmy z dnia na dzień zmienić taktykę, bo nowy przeciwnik Kamila charakterystyką walki i warunkami fizycznymi był zupełnie inny niż Strzelecki - wspomina Jacek Pasternak.

Anton Sysoiev to wielokrotny medalista zawodów BJJ, ALMMA czy MMA Polska, mistrz Donbasu i Siewierodoniecka w boksie, trenujący obecnie w NEXT LEVEL Kluczbork - akademii sportów walki pod okiem Jana Bielawskiego.

Anton okazał się bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Jest bardzo wysoki i posiada bardzo duży zasięg rąk. Jego umiejętności bokserskie też stały na wysokim poziomie wspomina Pasternak.

- Ułożyliśmy taktykę pod takiego zawodnika i Kamil perfekcyjnie ją zrealizował. Często wchodził w klincz i korzystał ze swoich umiejętności zapaśniczych sprowadzając przeciwnika do parteru gdzie dominował. W 3 rundzie walka o włos mogła zakończyć się przed czasem ale Kamil nie podpalił się i do końca rundy kontrolował walkę nie dając przeciwnikowi okazji do odwrócenia wyniku pojedynku - podkreślają trenerzy.

Federacja Solo Combat Federation organizuje gale stricte sportowe. Nie zobaczymy tu pojedynków youtuberów. Jednym z włodarzy federacji jest Grzegorz Szulakowski, znany szerszej publiczności jako Szuli. Zawodnik znany z występów w KSW. Kamil Woźny został zakontraktowany podczas tegorocznego Szulicamp w Zakopanem, gdzie zrobił olbrzymie wrażenie na włodarzach federacji. Kamil na codzień trenuje w klubie Czarny Smok Wodzisław Śl. pod okiem Jacka Pasternaka i Krzysztofa Karczmarskiego oraz w raciborskim klubie Łamator pod okiem Kamila Tarnowskiego. Jego stylem bazowym jest kickboxing.

źródło: Czarny Smok