Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Siatkarze z Radlina w finale Mistrzostw Śląska Seniorów

22.03.2023 11:31 | 0 komentarzy | dud

W miniony weekend w Radlinie odbyły się dwa mecze półfinałowe Mistrzostw Śląska Seniorów. Runda play-off rozgrywana była do dwóch wygranych.

Siatkarze z Radlina w finale Mistrzostw Śląska Seniorów
Fot. SK Górnik Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym meczu który odbył się 11 marca, Radlinianie przegrali w Cieszynie z tamtejszym Talentem 1:3.

W poprzedni weekend rywalizacja przeniosła się do Radlina. Sobotnie spotkanie było niesamowitym horrorem. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać świetne widowisko. Rewelacyjna gra Rafała Rybarczyka i kapitalna gra w przyjęciu pozwoliła doprowadzić do stanu 1:1 w play-off.

Decydujący mecz o awansie do finału I Ligi Śląskiej został rozegrany w niedzielne popołudnie. 

Radlińscy siatkarze zagrali świetnie w każdym elemencie. W każdym z setów zdominowali gości z Cieszyna, nie pozostawiając wątpliwości kto bardziej zasłużył na finał I Ligi Śląskiej. 

  • SK Górnik Radlin - Talent Sferawent Cieszyn 3:2 (23:25, 21:25, 25:23, 26:24, 15:13)
  • SK Górnik Radlin - Talent Sferawent Cieszyn 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)

Skład: Dzido, Rybarczyk, Barteczko A., Taterka, Boduch, Szafranek, Lisicki (libero), Płaczek, Skorzysko, Barteczko K., Maciej, Kowalczyk, Barteczko J., Skupień (libero), trener Przybysz.

Już w najbliższą w sobotę (25.03) o godzinie 19:00 w hali MOSiR w Radlinie zostanie rozegrany pierwszy mecz finałowy I Ligi Śląskiej, a przeciwnikiem radlińskie drużyny będzie zespół UKS VT Alukoncept Bobrowniki.

Finał jest rozgrywany do dwóch wygranych. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 1 kwietnia w Bobrownikach, tam również zostanie rozegrany ewentualny trzeci mecz. 

źródło: SK Górnik Radlin


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl