Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

23.03.2023 08:00 | 0 komentarzy | (ak)

Zespoły naszego regionu w zimowym okienku transferowym dokonały kolejnych zmian kadrowych. Na początku informujemy o „rotacjach”, jakie nastąpiły w drużynach z wyższych klas rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA – wiosna 2023 (cz. 1)
Michał Rycka zasilił szeregi Unii Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

II liga

GKS 1962 Jastrzębie

Przybyli: João Guilherme (Real SC), Kacper Zych (MFK Karviná), Sebastian Golak (Chojniczanka Chojnice), Tymon Kłosowicz (Escola Varsovia), Ricardo Vaz (wolny zawodnik), Kamil Bednorz (z drużyny rezerw).

Ubyli: Jakub Kasperowicz (Pniówek Pawłowice), Remigiusz Borkała (Pelikan Łowicz), João Passoni (Carina Gubin), Kacper Kawula (Podhale Nowy Targ), Salvador Pryka (ROW Rybnik), Miłosz Misala (Spójnia Landek), Natan Wysiński (Chrobry Głogów II), Dawid Szkudlarek (Goczałkowice), Dominik Kulawiak (kontuzja).


III liga

Odra Wodzisław Śląski

Przybyli: Łukasz Gajda (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Michał Batelt (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Bartłomiej Barański i Maksymilian Roguła (Ruch Chorzów), Szymon Mroczko i Mateusz Popczyk (Zagłębie Sosnowiec), Kamil Miensopust (Polonia Bytom), Robert Poźniak (Słomniczanka Słomniki), Kacper Szewczyk (Hutnik Kraków), Marcin Oślizlok i Miłosz Pietrowski (Unia Racibórz), Jakub Białas (Krzyżanowice).

Ubyli: Przemysław Szkatuła (Pniówek Pawłowice), Jakub Kuczera (Polonia Bytom), Michał Gałecki, Adam Fojcik i Wojciech Wenglorz (Unia Turza Śląska), Maciej Kłosek i Jakub Przygoda (Unia Racibórz), Radosław Kruppa (Piast Gliwice II), Igor Karpenko (Trans Narva), Vitaliy Onopko, Yevgeniy Chepurnenko, Oleksandr Tsybulnyk i Valeriy Kovernyk (powrót na Ukrainę), Kyrylo Protsyshyn (powrót do Kirgistanu).

GKS Pniówek 74 Pawłowice

Przybyli: Sławomir Szary (trener), Kacper Grzebieluch (GKS GieKSa Katowice), Jakub Kasperowicz (GKS Jastrzębie), Przemysław Szkatuła (Odra Wodzisław Śląski), Maciej Kolasa (ROW Rybnik), Patryk Zapała (Błyskawica Drogomyśl).

Ubyli: Jan Furlepa (trener), Leon Fulianty (Ruch Radzionków), Mateusz Pońc (Błyskawica Drogomyśl), Wiktor Bil (wolny zawodnik).


IV liga

Unia Racibórz Sp. z o.o.

Przybyli: Maciej Kłosek i Jakub Przygoda (Odra Wodzisław Śląski), Michał Rycka (Unia Turza Śląska), Łukasz Leszczyński (LZS Piotrówka), Artur Elias (GKS Jastrzębie II), Bogusław Sobek (Pawłów), Wojciech Stępień (WSP Wodzisław Śląski), Mateusz Kurzanowski (wznowił treningi).

Ubyli: Marcin Oślizlok i Miłosz Pietrowski (Odra Wodzisław Śląski), Viktor Prikhodko i Vasyl Vahin (GLKS Włókniarz Kietrz), Paweł Woniakowski (Pawłów), Bartosz Łagosz (Pogoń Imielin), Kamil Grycman (Brzezie), Zaza Sabiashvili (wyjazd za granicę), Patryk Moneta (kontuzja), Bartosz Kunat (nie wznowił treningów).

KS Unia Turza Śląska

Przybyli: Ryszard Wieczorek (trener), Michał Gałecki, Adam Fojcik i Wojciech Wenglorz (Odra Wodzisław Śląski), Tomasz Kabut (Naprzód Syrynia), Filip Franiczek (Silesia Lubomia).

Ubyli: Marek Hanzel (trener), Michał Rycka (Unia Racibórz), Kamil Tront (Decor Bełk), Bartosz Łyczko (wyjazd za granicę), Daniel Podbioł (do drużyny rezerw).

KS ROW 1964 Rybnik

Przybyli: Dawid Jóźwiak (trener), Salvador Pryka (GKS Jastrzębie), Oskar Skrzyniarz (Warta Zawiercie), Szymon Kuzior (Wisła Sandomierz), Paweł Chłodek (z drużyny juniorów).

Ubyli: Ołeksandr Szeweluchin (trener), Maciej Kolasa (Pniówek Pawłowice), Igor Bujoczek (Drama Zbrosławice), Paweł Mandrysz, Jakub Wróbel i Nikodem Juraszczyk (kontuzje).

KS Decor Bełk

Przybyli: Kamil Tront (Unia Turza Śląska), Damian Jaworski (Ostrowsko Dunajec), Maciej Krakowiak (Górnik Zabrze – z drużyny juniorów).

Ubyli: Dawid Jarka i Patryk Timochina (Przemsza Siewierz), Łukasz Spórna (Iskra Pszczyna), Kamil Giera (wolny zawodnik).