Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Fitness opanował Żory po raz drugi [ZDJĘCIA, LIVE]

01.04.2023 14:39 | 0 komentarzy | AgaKa

1 kwietnia liczne grono pod okiem zawodowców ćwiczyło na II Żorskiej Konwencji Fitness. 

Fitness opanował Żory po raz drugi [ZDJĘCIA, LIVE]
II Konwencja Fitness, podobnie jak pierwsza, odbyła się w hali MOSiR Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy II Konwencji Fitness mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji, między innymi fit baru, pięciogodzinnego treningu fitness ze wszystkimi gwiazdami, skorzystać ze stanowisk partnerów imprezy oraz wziąć udział w losowaniu cennych i bardzo atrakcyjnych nagród.

Zastępca dyrektora MOSiR, Anna Ujma (po lewej) oraz instruktor fitness, Weronika Porada (po prawej)

Zastępca dyrektora MOSiR, Anna Ujma (po lewej) oraz instruktor fitness, Weronika Porada (po prawej)

Sportowy duch Żor

- Druga Konwencja Fitness, podobnie jak pierwsza, to mnóstwo pozytywnej energii. Mury hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pękają w szwach właśnie od tej energii, mocy i dobrego samopoczucia uczestników - mówi Anna Ujma, zastępca dyrektora MOSiR Żory. - W tym roku mamy dwóch panów, psiaka Kajtka oraz mnóstwo pań. Jest nas łącznie grubo ponad setka. Mamy fantastycznych trenerów, nie tylko lokalnych czy regionalnych, ale też gwiazdy ze świata fitness, między innymi Katarzynę Dziurską czy Tomasza Choińskiego. Formuła bardzo się sprawdza. Promujemy i współpracujemy z lokalnymi gwiazdami fitnesu i zapraszamy gwiazdy mające sławę ogólnopolską lub nawet ogólnoświatową - dodaje.

Wysoka frekwencja wydarzenia jest potwierdzeniem tego, że miasto Żory jest świadome w kwestii zdrowia, sportu oraz wpływu ruchu na ogólne samopoczucie.

- Żory są bardzo świadomym społeczeństwem jeżeli chodzi o sport, dietę, o to jak ważny jest balans pomiędzy pracą, pasją, a życiem prywatnym. Widać to także po wieku naszych uczestników. Mamy na hali Uniwersytet Trzeciego Wieku, ale także osoby bardzo młode. W większości uczestniczkami wydarzenia są panie, panów mamy dwóch, ale widać, że dobrze się bawią. To wymaga pewnej odwagi, bo mamy na hali ponad 100 pań, niektóre z nich są bardzo wysportowane. Nie da się ukryć, że fitness jest bardzo sfeminizowany - komentuje Anna Ujma. - My zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek oraz płeć. Staramy się walczyć z tym mitem, że fitness to tylko kobiety. Jest jeszcze coś, o czym trzeba wspomnieć... To nie są zawody podczas których ktoś musi coś komuś udowodnić. Żorska Konwencja Fitness to przede wszystkim dobra energia i dobra zabawa - dodaje. 

Moc pozytywnej energii dało się wyczuć podczas zajęć fitness

Moc pozytywnej energii dało się wyczuć podczas zajęć fitness

Goście tegorocznego wydarzenia

Katarzyna Dziurska - trenerka personalna i instruktorka fitness, tancerka, celebrytka, motywatorka i pasjonatka zdrowego stylu życia.

Tomasz Choiński - trener personalny, instruktor fitness i kulturystyki z wieloletnim doświadczeniem. Były członek Teamu Be Active Ewy Chodakowskiej. Absolwent Informatyki i Matematyki, SGGW w Warszawie.

Małgorzata Grabara - dr hab. nauk o kulturze fizycznej, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Kierownik Zakładu Rekreacji i Odnowy Psychosomatycznej, wykładowca rekreacji ruchowej w oparciu o system fizycznych ćwiczeń hatha jogi, instruktorka rekreacji ruchowej z zakresu fitness.

Weronika Porada - instruktor fitness, trener personalny, instruktor międzynarodowy programów LesMills (BodyCombat, BodyPump, Core, SH'BAM), instruktor pilatess, zdrowy kręgosłup, DeepWork.

Małgorzata Kubica - nauczyciel jogi Iyengara. Od dwóch dekad zajmuję się jogą, która jest jej wielką pasją. Szkoliła się u wielu nauczycieli w Polsce i w Indiach. Od dziesięciu lat prowadzi zajęcia dla różnych grup w swoim żorskim studio Jogi AHIMSA. 

Qczaj gwiazdą pierwszej edycji

10 kwietnia 2022 w hali MOSiR odbyła się I Żorska Konwencja Fitness. Gościem specjalnym sportowego wydarzenia zorganizowanego z okazji 750-lecia miasta był Qczaj. Przypomnijmy sobie zeszłoroczną edycję: I Żorska Konwencja Fitness. Tłum trenował z Qczajem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rozpoczęcie II Konwencji Fitness