KS Stein Academy z dziewięcioma medalami na zawodach Pucharu Polski

04.04.2023 14:04 | 0 komentarzy | dud

W niedzielę 2 kwietnia rydułtowski Klub Sportów Walk – KS STEIN ACADEMY wystartował na zawodach Pucharu Polski w Ju-Jitsu Sportowym, które odbyły się w Katowicach.

Wystartowało łącznie dziewięciu zawodników, w tym również trener klubu Krystian Stein. Zawody trwały od rana, aż do późnych godzin wieczornych. Pierwsi zawodnicy klubu wyszli już na mate o godzinie 8:00, a ostatnie walki kończyły się około godziny 18:00.

W związku z tym, iż na Pucharze Polski nie ma podziału na pasy każdy zawodnik mógł trafić na dużo bardziej doświadczonego i utytułowanego zawodnika, a w danej kategorii wagowej i wiekowej był tylko jeden mistrz, co podwyższa poziom zawodów oraz osiągniętych i wygranych walk.

Wszystkie kategorie zawodników były mocno obłożone, w związku z czym każdy musiał stoczyć wiele trudnych walk, przechodząc czasem bezpośrednio z jednej walki na drugą.

Klub KS STEIN ACADEMY pokazał wysoki poziom wystawiając dziewięciu zawodników i przywożąc aż dziewięć medali. Trener rydułtowskiego klubu zdobył złoty medal w kategorii NoGi -94kg oraz srebrny medal w kategorii Gi -94kg, mając łącznie sześć walk z czego pięć wygrał przed czasem, zmuszając przeciwników do poddania oraz jedną przegrał na punkty ze światowej klasy przeciwnikiem.