Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Unia Racibórz wysoko pokonała Błyskawicę Drogomyśl. "Szkoda, że w IV lidze nie ma VAR"[ZDJĘCIA][WYWIADY][LIVE]

08.04.2023 16:30 | 20 komentarzy | tom, ma.w

W meczu 20 kolejki IV ligi Unia Racibórz zmierzyła się ze swoim sąsiadem z tabeli - LKS Błyskawica Drogomyśl. Gospodarze rozkręcają się w rundzie wiosennej, co pokazała dzisiejsza gra, która zakończyła się wspaniałym wynikiem 5:0. Jednak zwycięstwo nie było tzw. spacerkiem. - Nawet jak prowadziliśmy trzema bramkami, to nie byłem jeszcze pewien, że zdobędziemy tu trzy punkty - przyznał po meczu trener Dawid Plizga.

Unia Racibórz wysoko pokonała Błyskawicę Drogomyśl. "Szkoda, że w IV lidze nie ma VAR"[ZDJĘCIA][WYWIADY][LIVE]
Radość miejscowych po jednej ze zdobytych bramek. Najwyżej skacze Michał Rycka autor jednego z goli w tym meczu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia Racibórz - LKS Błyskawica Drogomyśl 5:0 (3:0)

Bramki:  Mateusz Wowra 5.-sam, Maciej Kłosek 24., Michał Rycka 44., Adrian Kuczera 52., Dawid Migus 55.

Żółte kartki: Paweł Witt - Krzysztof Koczur, Mateusz Wowra, Mateusz Bawoł.

Unia: Daniel Szyra, Maciej Kłosek, Bogusław Sobek, Patryk Goły, Dawid Plizga (83. Kamil Socha), Łukasz Leszczyński, Fabian Kaczor (57. Gabriel Szotek), Dawid Migus (68. Jakub Przygoda), Adrian Kuczera, Kamil Szlufarski (80. Paweł Witt), Michał Rycka. Trener: Dawid Plizga.

Spotkanie sędziowali: Marek Giza, Wojciech Nowak, Paweł Nowak.

Tak cieszyli się gospodarze, gdy arbiter odgwizdał zakończenie meczu z Błyskawicą.

Końcówkę meczu na Zamkowej transmitowaliśmy na żywo.


Dawid Plizga udzielił Nowinom krótkiego wywiadu po wygranym meczu Unii z Błyskawicą Drogomyśl 5:0. Narzekał na stan boiska. - Psa szkoda tu wypuścić, a my musimy dostosować się do takiego stanu. OSiR powinien lepiej zadbać o murawę. My chcemy grać kombinacyjnie, a tak wybieraliśmy tzw. piłki bezpośrednie - przyznał trener. Żałował decyzji sędziowskich z końcówki meczu, gdzie parokrotnie odgwizdano spalone, przy sytuacjach, które mogły skończyć się kolejnymi bramkami gospodarzy. - Szkoda, że w czwartej lidze nie ma VAR-u - zauważył Plizga.


Prezes Unii Racibórz Kamil Paruzel po zwycięskim 5:0 nad Błyskawicą Drogomyśl. Sternik klubu mówi, kiedy unici powinni wrócić na stadion przy Srebrnej.


Michał Rycka strzelił gola Błyskawicy Drogomyśl w wygranym meczu Unii na Zamkowej. To zawodnik, który zaczynał w Unii, a później był graczem Odry Wodzisław i Unii Turza Śląska.


Łukasz Leszczyński o meczu Unii z Błyskawicą Drogomyśl w Raciborzu. Środkowy pomocnik związał się z raciborskim klubem w przerwie przed rundą wiosenną. Śląską IV ligę uważa za mocniejszą od rozgrywek tego szczebla na Opolszczyźnie, gdzie wcześniej występował.


Podczas spotkania Unii z Błyskawicą na bieżni trenowała Justyna Święty-Ersetic, która szlifuje formę na letni sezon lekkoatletyczny. Nie przewidywała, że akurat w Wielką Sobotę przed południem spotka na Zamkowej piłkarzy. Przyznała, że kątem oka musiała śledzić rozgrywkę, żeby wybita piłka nie trafiła akurat w nią.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka