Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Wodzisław: Przetarg na promocję przez sport. Magistrat zapewnia, że wszystko zgodnie z prawem

24.04.2023 13:49 | 1 komentarz | ska

Do wodzisławskiego magistratu wysłaliśmy szereg pytań, dotyczących przeprowadzonego przetargu, odwołań i zarzutów, które zostały ujęte w stanowisku SWD Wodzisław Śląski. Przypomnijmy, że w wyniku unieważnienia oferty klubu SWD Wodzisław Śląski, pieniądze na promocję poprzez kluby sportowe otrzyma Odra Wodzisław. 

Wodzisław: Przetarg na promocję przez sport. Magistrat zapewnia, że wszystko zgodnie z prawem
Oferta złożona przez SWD Wodzisław Śląski została unieważniona. Według zarządu Odry na działaniach działaczy SWD ucierpią piłkarki. fot. arch. Z. Harazim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisław: Przetarg na promocję przez sport. Magistrat zapewnia, że wszystko zgodnie z prawem

Zarówno kluby SWD Wodzisław Śląski, jak i Odra Wodzisław wystosowały swoje oświadczenia w sprawie przetargu. Zarząd Odry wskazuje na brak porozumienia z SWD przy tworzeniu koalicji klubów, natomiast zarząd SWD w wysłanym do radnych i mediów stanowisku obwinia urzędników i prezydenta, sugerując działalność niezgodnie z prawem. 

Jaki więc był ostateczny powód unieważnienia oferty SWD i czy klub składał odwołanie?

- Oferta SWD Wodzisław Śląski została odrzucona ze względu na jej niezgodność ze specyfikacją warunków zamówienia. Następnie unieważniono czynność i dokonano ponownego wyboru oferty jako najkorzystniejszej – oferty Odry Wodzisław Śląski Sp. z o.o. Po tym kroku, zostało złożone odwołanie przez SWD Wodzisław Śląski do Krajowej Izby Odwoławczej, przez co w tym momencie nie było możliwe podpisanie umowy, do czasu rozprawy i decyzji KIO, które finalnie odrzuciło i oddaliło odwołanie SWD Wodzisław Śląski – wyjaśnia Mateusz Jamioła, specjalista ds. rozwoju miasta.

Jak podkreślają urzędnicy, postępowanie KIO rozwiewa wątpliwości oraz potwierdza, że przetarg był przeprowadzony zgodnie z przepisami.

Co w takim razie z zarzutami, jakoby urzędnicy celowo zniechęcali przedstawicieli klubów, które miały być podwykonawcami? - Takie sygnały otrzymywaliśmy już wcześniej, dlatego też rozważamy podjęcie kroków prawnych – podkreśla Mateusz Jamioła, prezentując jednocześnie odpowiedź prezydenta Mieczysława Kiecy do klubu SWD, w której włodarz sugeruje, że rozpowszechniane przez klub informacje mogą naruszać dobra osobiste pracowników urzędu. „Twierdzenia, iż dopuścili się oni wskazanych w w/w mailu czynów mogą także być ocenione w kontekście popełnienia przez ich autorów czynu karalnego, jakim jest pomówienie z art. 212 k.k. W związku z powyższym żądam od Państwa niezwłocznego zaprzestania formułowania podobnych oskarżeń. W przeciwnym razie zmuszony będę do podjęcia niezbędnych kroków prawnych w celu ochrony prawnej przed tego rodzaju oskarżeniami” - napisał do SWD prezydent Mieczysław Kieca.

Ponadto urzędnicy zaprzeczają, jakoby wzywano podwykonawców do złożenia deklaracji na temat spełnienia warunków przetargu. - Urząd weryfikował informacje, natomiast nie wzywał klubów do składania żadnych deklaracji – podkreśla Mateusz Jamioła.

Sprawa przetargu powróci zapewne jeszcze na sesji rady miejskiej w środę 26 kwietnia. Temat był też poruszany na jednej z komisji. O dalszym ciągu tej sprawy poinformujemy na naszych łamach.

W Odrze natomiast nadal podkreślają, że są gotowi na współpracę, ale bez polityki i wzajemnych oskarżeń. - Nasz klub Odra Wodzisław jest przede wszystkim zniesmaczony takim zachowaniem przedstawicieli klubu SWD Wodzisław Śląski. Mamy nadzieję, że tego typu zachowanie władz klubu SWD ma charakter incydentalny i nie doświadczymy już tego typu działań w przyszłości. Żałujemy również, że na takim postępowaniu i postawie tracą prawdopodobnie wodzisławskie piłkarki. Klub sportowy ODRA Wodzisław oficjalnie deklaruje, że wodzisławska piłka kobieca w Wodzisławiu nie zginie i nadal będzie funkcjonowała, a bardzo wąskie obecnie grono kibiców obserwujących piłkę kobiecą z trybun Bogumińskiej 8 zostanie w przyszłości znacząco rozszerzone i również ta dyscyplina dołączy do obecnej koalicji wodzisławskich dyscyplin sportowych – zapowiada zarząd Odry Wodzisław.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.