Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Unia Racibórz żegna się z IV ligą po porażce z rezerwami GKS-u Tychy [ZDJĘCIA][WYWIADY][LIVE]

10.06.2023 14:32 | 3 komentarze | tom, ma.w

Unia Racibórz w sobotę rozegrała swój ostatni czwartoligowy mecz sezonu 22/2023. Na murawie stadionu przy Zamkowej podopieczni Dawida Plizgi zmierzyli się z rezerwami GKS-u Tychy. Unia kończy ten sezon na czternastym miejscu z dorobkiem 27 punktów. Spadek do okręgówki wydaje się przesądzony, choć pojawił się temat ewentualnych baraży o utrzymanie.

Unia Racibórz żegna się z IV ligą po porażce z rezerwami GKS-u Tychy [ZDJĘCIA][WYWIADY][LIVE]
Choć unici przegrali ostatnie spotkanie rundy rewanżowej, to niewykluczone, że otrzymają jeszcze jedną szansę by utrzymać się w IV lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W drugiej połowie gospodarze nie stwarzali sobie klarownych sytuacji, choć gra była wyrównana. Defensywa gości skutecznie wybijała z rytmu atakujących raciborzan. Trener Plizga i jego piłkarze narzekali na decyzje trójki sędziowskiej, padło nawet zdanie, że arbiter chyba zapomniał kartek w szatni. Kontrowersje wzbudziła sytuacja, w której padł drugi gol dla tyszan. Zdaniem unitów faulowany był wcześniej bramkarz gospodarzy - napastnik GKS miał stanąć mu na ręce. Golkiper Unii zwijał się z bólu, a piłka zatrzepotała w siatce.

Baraż niewykluczony

Działacze Unii widzą jeszcze nadzieję w możliwości baraży o utrzymanie się w IV lidze, a o tym, czy się odbędą, zdecyduje sytuacja w klubie GKS Tychy. Jeśli zrezygnuje z rezerw, to Unia miałaby rozegrać baraż z zespołem z Siewierza o wolne miejsce w lidze. Stanisław Kowalczyk (na pytanie czy zostaje w Unii mówił, że nie potwierdza i nie zaprzecza) podał nam, że decyzja na szczeblu związku piłkarskiego zapadnie we wtorek. Gdyby była pomyślna dla Unii, to spotkanie miałoby się odbyć już za tydzień.

Mimo wcześniejszych przymiarek nie jest pewna sytuacja trenera Dawida Plizgi w barwach Unii Racibórz. Jak nam przyznał - karty do negocjacji są na razie na stole. Z nieoficjalnych źródeł słychać, że do rozgrywek w okręgówce miałby przystąpić nowy skład, bo obecni piłkarze Unii odejdą do innych klubów. 

W klasie okręgowej Unia miałaby nie występować już na Zamkowej, tylko na stadionie w Studziennej lub Rafako, dopóki nie będzie dostępny dla niej obiekt przy ul. Srebrnej.

Statystyka i wywiady pomeczowe

Unia Racibórz - KP GKS II Tychy 0:2 (0:1) 

Bramki: Konrad Pipia 21., Jakub Kacprowski 90.

Unia: Fabian Kaczor (61. Artur Elias), Maciej Kłosek, Adrian Kuczera (70. Jakub Przygoda), Mateusz Kurzanowski, Dawid Migus, Maksymilian Musioł (46. Paweł Witt), Michał Rycka, Bogusław Sobek, Kamil Socha (61. Gabriel Szatek). Trener: Dawid Plizga.

WIDEO: OSTATNIE MECZU UNII z GKS II TYCHY

GKS: Aleksander Biegański (70. Jakub Wilk), Kacper Dana, Mikołaj Oleksy (46. Jakub Kacprowski), Dorian Orliński, Miłosz Pawlusiński (75. Daniel Sobieraj), Konrad Pipia, Michał Ploch, Konrad Rabiej, Kacper Słanek, Bartosz Zarębski, Kacper Żelazowski (46. Krystian Kawka). Trener: Jarosław Zadylak.

Spotkanie sędziowali: Maciej Kuropatwa, Zbigniew Szymanek, Robert Reguła.


WIDEO: CZY TRENER PLIZGA POZOSTANIE Z UNIĄ NA PRZYSZŁY SEZON?

WIDEO: TRENER GOŚCI o TYM, ŻE UNIA PREZENTOWAŁA POZIOM ZBLIŻONY DO INNYCH RYWALI Z IV LIGI

WIDEO: BRAMKARZ UNITÓW - STWORZYLIŚMY W UNII FAJNĄ GRUPĘ LUDZI, WARTO TO KONTYNUOWAĆ

WIDEO: SKRZYDŁOWY UNII - SPĘDZIŁEM W TEJ DRUŻYNIE JUŻ 7 LAT. JESZCZE NIE WIEM CO BĘDZIE DALEJ