Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Łukasz Moneta z Ruchu Chorzów gościem na turnieju Akademii United

17.06.2023 13:21 | 1 komentarz | ma.w

Pomocnik Ruchu, a wcześniej Legii Warszawa i kadry narodowej U-21 przyjechał na zaproszenie brata Mateusza na turniej do Płoni. Piłkarz Ekstraklasy życzył najmłodszym adeptom futbolu, by poszli w jego ślady. On z małego klubu w Brzeziu trafił do najlepszych zespołów w Polsce.

Łukasz Moneta z Ruchu Chorzów gościem na turnieju Akademii United
Łukasz Moneta (w czarnej koszulce) opowiedział swoim młodszym kolegom z boiska, że do Ekstraklasy można trafić nawet z najmniejszego klubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na boisku Wichru w dzielnicy Raciborza spotkały się drużyny z Raciborza, Rybnika i Pszowa. Akademia United, która szkoli ponad 200 dzieci, wystawiła swoje trzy zespoły. Gospodarze obiektu - Wicher Płonia też dołączyli do stawki.

WIDEO: ŁUKASZ MONETA O TYM GDZIE ZACZYNAŁ I GDZIE TRAFIŁ

Łukasz Moneta przywitał się z zawodnikami. Przedstawił go prezes Akademii United Paweł Styrnol. Podkreślił, że Moneta grał wcześniej i będzie znów występował w najlepszej klasie rozgrywkowej w Polsce.

WIDEO: MATEUSZ MONETA KIBICUJE BRATU KIEDY TYLKO MOŻE

Akademia United w Raciborzu działa od trzech lat, a szkoli młodych piłkarzy od ośmiu. Siedzibę ma w Raciborzu, a treningi prowadzi w kilku miastach. W Raciborzu korzysta z obiektów SP1 na Ostrogu. Jej wychowankowie trafili m.in. do Górnika Zabrze i Piasta Gliwice. - Udanie współpracujemy również z Ruchem Chorzów oraz Odrą Wodzisława - powiedział nam Paweł Styrnol.

WIDEO: UCZESTNICY TURNIEJU NA BOISKU KLUBU WICHER PŁONIA