Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Górnik Radlin świętuje 100-lecie. Gala w radlińskim domu kultury [ZDJĘCIA]

23.06.2023 17:30 | 0 komentarzy | ska

Zawodnicy, działacze, władze klubu oraz liczni zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej gali z okazji 100-lecia Górnika Radlin. Był to pierwszy element obchodów jubileuszu klubu.

Górnik Radlin świętuje 100-lecie. Gala w radlińskim domu kultury [ZDJĘCIA]
100-lecie Górnika Radlin - jubileuszowa gala w MOK Radlin. fot. S.Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Górnik Radlin świętuje 100-lecie. Gala w radlińskim domu kultury [ZDJĘCIA]

Świętowanie rozpoczęło się mszą w kościele pw. WNMP w Radlinie, po której uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Po powitaniu gości minutą ciszy uczczono Tadeusza Skatułę, Jerzego Wolnego oraz Stanisława Szulika. Prezes klubu Mariusz Szwed przedstawił pokrótce historię klubu.

- Niezależnie pod jakim sztandarem, zawsze historia tych młodych ludzi wiązała się z ogromną energią i entuzjazmem - powiedziała burmistrz miasta Barbara Magiera, podkreślając w przemówieniu, że Radlin od zawsze łączył sport. - Górnik Radlin to duma Radlina, marka, o której nie damy zapomnieć - dodała burmistrz, gratulując zacnego jubileuszu.

- Dzisiejszy jubileusz to wielkie wydarzenie dla całego środowiska sportowego regionu - zaznaczył starosta wodzisławski Leszek Bizoń, dziękując za rozsławianie powiatu przez klub.

Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca. Życzenia składali m.in. radny sejmiku Jarosław Szczęsny (przekazując list marszałka), europoseł Łukasz Kohut, poseł Adam Gawęda, prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus oraz Marek Jabczyk, prezes Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. 

Wręczono również liczne wyróżnienia i nagrody, zarówno z ramienia Śląskiego Związku Piłki Nożnej - Podokręgu Rybnik oraz Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Burmistrz Radlina Barbara Magiera została uhonorowana przez prezesa Podokręgu Rybnik Andrzeja Paulusa statuetką i tytułem Przyjaciela Śląskiej Piłki. Uhonorowany został także sztandar klubowy. 

Tomasz Pawełczak z pamiątkowym grawertonem, przekazanym przez Andrzej Paulusa.

Tomasz Pawełczak z pamiątkowym grawertonem, przekazanym przez Andrzej Paulusa.

Jako ambasador Górnika Zabrze wystąpił na koniec Stanisław Oślizło, znany w Radlinie z ekstraklasowych sukcesów. - Miałem przyjemność rozegrać w Górniku Radlin dwa sezony w I lidze oraz dwa sezony w II lidze. Klub był nazwany wtedy bumerangiem, bo rok graliśmy w pierwszej, rok w drugiej, kolejny rok w pierwszej i następny w drugiej - wspominał Stanisław Oślizło, składając gratulacje na ręce prezesów Mariusza Szweda oraz Tomasza Pawełczaka. 

Galę swoimi występami uświetnił także zespół "DEJA VU", prezentując widowiskowe układy taneczne z programu "Ło pieronie", inspirowanego musicalem "Mamma mia".

Jubileuszowa gala była okazją do prezentacji książki "100 lat Górnika Radlin" - monografii opracowanej przez Henryka Rojka. 

Grupa DEJA VU w finałowym układzie tanecznym.

Grupa DEJA VU w finałowym układzie tanecznym.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

były poseł i senator