Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Turniej piłkarski o puchar przewodniczącego rady w Gorzycach [ZDJĘCIA]

25.06.2023 12:04 | 0 komentarzy | FK

W sobotę (24.06) na boisku Orlik przy GOTSiR Nautica odbył się zorganizowany przez przewodniczącego Piotra Wawrzycznego wspólnie z GOTSIR Nautica,  turniej piłkarski drużyn amatorskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gorzyce. Był to już 4 tego typu turniej w przeciągu ostatnich 11 lat.

Turniej piłkarski o puchar przewodniczącego rady w Gorzycach [ZDJĘCIA]
W turnieju wzięło udział 8 drużyn, czyli ponad 70 zawodników z terenu gminy Gorzyce i gmin sąsiednich. Fot. Fryderyk Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, czyli ponad 70 zawodników z terenu gminy Gorzyce i gmin sąsiednich. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Po rozgrywkach grupowych wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które rozegrały ze sobą mecze półfinałowe. W finale znalazły się drużyny W&H Hetmanioki oraz Stodoła Team Gorzyce – po regulaminowym czasie gry był remis 3:3, natomiast w rzutach karnych skuteczniejsi okazali się zawodnicy Stodoła Team Gorzyce. Trzecie miejsce zajęła drużyna FC Trupiarnia pokonując 6:2 drużynę T&T.

Najlepszymi strzelcami zostali Kamil Koczy i Mikołaj Karwot (po 9 bramek), MVP turnieju Kamil Koczy, natomiast najlepszym bramkarzem Tomasz Widenka – wszyscy z Stodoła Team Gorzyce.

Z ciekawostek: w turnieju padło aż 101 bramek, czyli średnio ponad 6 bramek na mecz. Były zaledwie 2 remisy. Najwyższe zwycięstwo 12:0 (Tikitaka : Czerwone Diabły). Pośród zawodników była jedna przedstawicielka płci pięknej. Najmłodszy zawodnik 16 lat, najstarszy ponad 50.

- Z tego miejsca dziękuję: dyrektorowi, managerowi oraz pracownikom GOTSIR Nautica za zorganizowanie turnieju i ogromną pomoc merytoryczną i techniczną, sędziom piłkarskim Patrykowi oraz Mateuszowi, którzy w pełni profesjonalnie poprowadzili całe zawody, a ewentualne kwestie sporne rozstrzygali od razu i bez dyskusji. Dziękuje Kebab Food For You za obsługę gastronomiczną imprezy oraz tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że turniej był bardzo udany. Jako wielki fan sportu była to dla mnie ogromna przyjemność inicjować i współorganizować tego typu wydarzenie. Mam nadzieję, że w kolejnych latach odbywać się będą kolejne turnieje tego rodzaju i tak jak w tym roku nie zabraknie chętnych, zarówno młodych jak i nico starszych - mówi Nowinom Piotr Wawrzyczny, przewodniczący rady gminy.