środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Młode zawodniczki z Żor walczyły podczas Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Plażowej

30.06.2023 10:10 | 0 komentarzy | juk

To był pierwszy występ podczas Mistrzostw Polski młodych zawodniczek z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sari" w Żorach. Pierwszy, ale okazuje się, że już z sukcesami.

Maria Ausheva oraz Alicja Skaba z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sari" w Żorach zostały 7 parą podczas Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Plażowej w kat. U-13. Na zdjęciu razem z trenerem Adamem Michną.

Maria Ausheva oraz Alicja Skaba z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sari" w Żorach zostały 7 parą podczas Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Plażowej w kat. U-13. - Super postawa naszych dziewczyn przełożyła się na niesamowity wynik, w ich pierwszej tak dużej imprezie rangi Mistrzostw Polski. Każdy kolejny mecz kształtował nie tylko umiejętności, ale również charakter i doświadczenie. O ich walce i zaangażowaniu najlepiej świadczą przegrane mecze dopiero w tie-breakach - słyszymy w MUKS Sari.

Od niedzieli (25.06) w Kołobrzegu zawodniczki z Żor dzielnie walczyły z najlepszymi parami z całego kraju. Pierwszy etap o rozstawienie dziewczyny przeszły jak burza pokonując 2:0 zespoły z Jasła i Zbąszynka co pozwoliło im wylądować w drugim etapie turnieju głównego. Tam po raz kolejny w tym sezonie zmierzyły się z parą z Dąbrowy Górniczej, Binko/Kaczmarczyk, wygrywając pojedynek również 2:0.

Drugiego dnia żorskie zawodniczki uległy po tie-breaku parze z Gdańska. Był to ich jedyny mecz tego dnia więc wieczorem odbyły trening z przygotowującymi się do Pucharu Bałtyku juniorkami naszego klubu parą Kingą Grycman i Roksaną Semeniuk.

28 czerwca odbył się ostatni dzień turnieju żorskich zawodniczek. W pierwszym meczu pokonały 2:1 parę z Wrześni. W kolejnym meczu uległy w tie-breaku parze z Warszawy i ostatecznie sklasyfikowane zostały na 7 miejscu.