Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Gwiazda Skrzyszów wycofała się z okręgówki. Co dalej?

21.07.2023 20:34 | 1 komentarz | art

Zaskakujące i smutne wieści płyną ze Skrzyszowa. Gwiazda Skrzyszów, bodaj jeden z bardziej zasłużonych dla lokalnej piłki klubów, wycofał się z raciborsko-rybnickiej grupy klasy okręgowej. Powodem są kłopoty kadrowe klubu.

Gwiazda Skrzyszów wycofała się z okręgówki. Co dalej?
Mecz Gwiazdy Skrzyszów z Górnikiem Radlin w Radlinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O zaskakującej decyzji klub poinformował w mediach społecznościowych.

"Z żalem informujemy, że z powodu trudności kadrowych, zarząd podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywek ligi okręgowej. To niełatwa decyzja, którą podjęliśmy po dokładnej analizie sytuacji i długich dyskusjach" - napisano na oficjalnym fanpagu Gwiazdy Skrzyszów.

To z pewnością bardzo smutna informacja dla wszystkich fanów i sympatyków klubu ze Skrzyszowa, który w ubiegłym roku świętował 90-lecie istnienia. Przez lata Gwiazda była najsilniejszym klubem w Gminie Godów. Sportową wizytówką gminy. W 2005 r. wygrała rozgrywki klasy okręgowej i awansowała do IV ligi, w której występował przez dwa kolejne sezony. Gwiazda przez lata była jednak przede wszystkim solidnym klubem okręgówki. Zdarzały się jej co prawda spadki do klasy A, ale też za każdym razem klub szybko wracał na wyższy szczebel piłkarskich rozgrywek.

Tym razem klub, który w poprzednim sezonie zajął 12. miejsce w okręgówce i sportowo się utrzymał, znajdzie się nieco niżej, ale nie ma zamiaru się poddać. 

"Z determinacją i chęcią walki pragniemy ogłosić, że w kolejnym sezonie rozpoczniemy zmagania w klasie B, aby wzmocnić nasze szeregi i odbudować siłę drużyny. Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Chociaż to dla nas trudny moment, wierzymy, że to wyzwanie pozwoli nam zyskać nowe doświadczenia i rozwinąć nasz zespół. Pracujemy nad składem i szukamy rozwiązań, które pozwolą nam wrócić jeszcze silniejszymi."

Klub wystąpi więc prawdopodobnie w rybnickiej klasie B. Dziękuje również swoim kibicom i apeluje do nich o dalsze wsparcie.

"Chcielibyśmy również podziękować wszystkim naszym kibicom i partnerom za dotychczasowe wsparcie i wiarę w naszą drużynę. Wasza obecność była dla nas nieoceniona. Prosimy o dalsze wsparcie w tym trudnym okresie, gdy budujemy nową drogę do sukcesu. Bądźcie z nami na tej nowej ścieżce! Dziękujemy za zrozumienie i wierzymy, że razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy."