Sobota, 2 marca 2024

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

ŚZPN opublikował tabele i terminarze okręgówki, klas A, B i C. Rapid Wodzisław debiutuje w seniorskich rozgrywkach

22.07.2023 12:12 | 3 komentarze | art

Choć już wcześniej gdzieniegdzie pojawiały się tabele klas rozgrywkowych niższych lig naszego regionu, to dopiero teraz opublikował je Śląski Związek Piłki Nożnej. Jest kilka niespodzianek.

ŚZPN opublikował tabele i terminarze okręgówki, klas A, B i C. Rapid Wodzisław debiutuje w seniorskich rozgrywkach
Kadr z meczu Startu Mszana z Górnikiem Boguszowice. Start po 14 latach banicji w klasach A i B wraca do klasy okręgowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborsko-rybnicka klasa okręgowa

Tak jak pisaliśmy wczoraj, w grupie 3 raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej próżno szukać Gwiazdy Skrzyszów, która rozpocznie rozgrywki w rybnickiej klasie B. Klasa okręgowa podobnie jak przed rokiem liczy 16 drużyn, z których nowe to Start Mszana, Ruch Stanowice (obie drużyny awans z rybnickiej klasy A), Naprzód Syrynia, Silesia Lubomia (awans z raciborskiej klasy A) oraz Unia Racibórz (spadek z IV ligi).

Pełny skład grupy oraz terminarze znajdziecie tu.

Raciborska klasa A

W raciborskiej klasie A wystąpi 16 zespołów. Nowe ekipy to rezerwy Unii Turza oraz LKS Pietraszyn (awans z klasy B) i LKS Raszczyce (wycofanie z klasy okręgowej).

Pełny skład raciborskiej klasy A oraz terminarze znajdziecie tu.

Rybnicka klasa A

W rybnickiej klasie A w najbliższym sezonie wystąpi 15 drużyn, a więc o jedną mniej niż w ubiegłym sezonie. Nowe ekipy to Wicher Wilchwy, Płomień Czuchów (awans z klasy B), Dąb Gaszowice i Jedność Jejkowice (spadkowicze z klasy okręgowej).

Pełny skład rybnickiej klasy A oraz terminarze znajdują się tu.

Raciborska klasa B

W raciborskiej klasie B ponownie wystąpi 16 ekip. Nowe drużyny to Górnik Pszów, LKS Tworków II (awans z I grupy klasy C), Stal Kuźnia Raciborska (awans z II grupy klasy C), Zgoda Zawada Książęca (spadek z klasy A).

Pełny skład raciborskiej klasy B oraz terminarze znajdują się tu.

Rybnicka klasa B

W rybnickiej klasie B w nadchodzącym sezonie wystąpi 16 drużyn, czyli o dwie więcej niż w sezonie ubiegłym. Nowe ekipy, poza wspomnianą Gwiazdą Skrzyszów, to Dąb II Gaszowice, Pierwszy Chwałowice, Unia Książenice (wszystkie awans z klasy C) oraz Sygnały Gotartowice (spadek z klasy A).

Pełny skład rybnickiej klasy B oraz terminarze znajdziecie tu.

Rybnicka klasa C

W rybnickiej klasie C ponownie wystąpi 12 drużyn. Całkowicie nowe ekipy, które zgłosiły się do rozgrywek to Rapid Wodzisław Śl. oraz Płomień II Ochojec. W rozgrywkach wystąpi również spadkowicz z klasy B czyli Żar Szeroka.

Pełny skład oraz terminarz rybnickiej klasy C znajdziecie tu.

Składy i terminarze raciborskiej klasy C nie zostały jeszcze opublikowane.