Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Dramatyczny koniec Klubu SWD Wodzisław Śląski: Piłkarska pasja zgasła

14.08.2023 13:25 | 33 komentarze | zibi

Wodzisław Śląski żegna się z piłkarską areną pań, a Klub Sportowy SWD poddaje się bitwie z biurokracją. Zamiast świętowania jubileuszu, klub ogłasza smutną decyzję o wycofaniu drużyn z ligi.

Dramatyczny koniec Klubu SWD Wodzisław Śląski: Piłkarska pasja zgasła
Koniec pewnej ery w Wodzisławiu Śląskim. Klub SWD Wodzisław nie będzie brać udziału w rozgrywkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miało być świętowanie dekady istnienia, a stało się to, czego się obawiano. Klub Sportowy SWD Wodzisław Śląski opuszcza arenę rozgrywek, a piękna historia zamienia się w gorzką konkluzję.

Z bólem serca przekazujemy dramatyczną wieść - Klub Sportowy SWD Wodzisław Śląski zostaje zepchnięty w niebyt. Zamiast o jubileuszowym 10-leciu istnienia, teraz ogłaszamy dni żałoby sportowej - pisze na swym profilu SWD Wodzisław Śląski

Decyzja ta nie była owocem braku wysiłku ze strony zarządu klubu, zawodniczek i wsparcia potencjalnych partnerów. Z niewyobrażalną determinacją walczyli o przetrwanie i sukcesy. Ale, jak twierdzą działacze, prezydent miasta, Mieczysław Kieca, skutecznie utrudnił ich starania, rzucając cień na piłkarskie aspiracje. I liga, Centralna Liga Juniorek U-18 oraz IV liga — to ligi, które SWD Wodzisław Śląski opuszcza. To jak gwałtowny zgon pięknych marzeń sportowych, na które pracowano przez lata.

W nadziei na ratunek pojawił się przetarg, który miał położyć fundament pod przyszłość klubu. Ale sprawa utknęła w młynie sądowym, a systematyczne opóźnienia oznaczają, że ostateczny wyrok zapadnie dopiero w październiku. Klub, który wygrał przetarg na promocję miasta poprzez sport, teraz jest pozbawiony wsparcia. Pieniądze na promocję trafiły bowiem do Odry Wodzisław. 

Na koniec możemy dodać, że być może SWD powstanie, jak feniks z popiołów w przypadku wygranej sprawy sądowej, jednak minie wiele lat, zanim wszystkie sprawy zakończą się prawomocnie i pozytywnie.

W wyniku zbiegu wielu zdarzeń Klub Sportowy SWD Wodzisław Śląski znika z mapy piłkarskich rozgrywek Polski. Dla miasta i ludzi związanych z klubem to wielka strata. Ale choć drużyny już nie będą walczyć na boiskach, pamięć o ich pasji i determinacji pozostanie w sercach tych, którzy obserwowali ich trudny bój.

- DZIĘKUJEMY Wam wszystkim i życzymy powodzenia naszym zawodniczkom, trenerom, kierownikom i innym osobom, które angażowały się i reprezentowały barwy KS SWD, dziękujemy Radnym Miasta Wodzisławia Śląskiego, którzy w większości praktycznie zawsze chcieli, aby Wodzisław Śl. był promowany przez kobiecą piłkę nożną. Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom szkół, do których uczęszczały nasze wspaniałe zawodniczki, sponsorom, trenerom reprezentacji Polski, departamentowi kobiecej piłki nożnej PZPN oraz wszystkim naszym rywalom, z którymi było nam dane rywalizować na przestrzeni tych 10. lat. Dziękujemy też mediom, które wspierają i promują ten wspaniały sport, a przede wszystkim Wam, drodzy sympatycy piłki nożnej kobiet - napisali przedstawiciele zarządu klubu w mediach społecznościowych. 

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.