Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

4.liga: Katastrofalna porażka ROW-u Rybnik z GKS-em II Tychy [ZDJĘCIA]

16.08.2023 20:29 | 1 komentarz | zibi

W bolesnym starciu drugiej kolejki IV ligi, ROW Rybnik doznał sromotnej porażki z GKS-em II Tychy, przegrywając aż 0:6. Nieudany rzut karny oraz niekorzystna sytuacja kadrowa po czerwonej kartce wpłynęły na fatalny rezultat, a postawa zawodników ROW-u w drugiej połowie meczu pozostawiała wiele do życzenia.

Wysoka porażka w domowym spotkaniu ROW-u Rybnik z GKS II Tychy

Niewykorzystany rzut karny w 23. minucie w wykonaniu Jana Janika nie zwiastował jeszcze tak druzgocącej odsłony spotkania na niekorzyść rybniczan. Dodatkowo stracona bramka w 32. minucie sprawiła, że piłkarze ROW-u znaleźli się w defensywie i nie byli w stanie skutecznie nawiązać walki z przeciwnikiem.

Warto również podkreślić negatywny wpływ czerwonej kartki dla Piejaka (ROW) w 38. minucie na postawę drużyny. Grając w osłabieniu, ROW Rybnik miał trudności z utrzymaniem równowagi w linii defensywnej i był narażony na kolejne ataki przeciwnika, co skutkowało zdobyciem kolejnych bramek przez GKS II Tychy.

Trzeba również dodać, że 11 zawodników z pierwszej drużyny GKS-u Tychy wsparło dzisiaj swoje rezerwy.

ROW 1964 Rybnik – GKS II Tychy 0:6 (0:1)

Bramki: Marcin Szpakowski 0:1, Denis Matyśkiewicz 0:2, Kacper Skibicki 0:3, Daniel Rumin 0:4 i 0:5, Kacper Żelazowski 0:6.

Składy:

ROW: Stanny — Janik, Chłodek, Piejak, Mandrysz, Balcer, Szewieczek, Piekarski, Kuczera, Pyrka, Brzeziński

Rezerwa: Guziuk, Papierok, Ubong, Porembski, Tomasik, Pielorz, Steiman, Włodarczyk, Dziezdic

Trener: Dawid Jóźwiak

Tychy: Kostrzewski — Słanek, Dijakovic, Skibicki, Rabiej, Machowski, Bieroński, Niewiarkowski, Szpakowski, Rumuin

Rezerwa: Ratuszny, Zarębski, Żelazowski, Orliński, Ploch, Oleksy, Matyśkiewicz, Pałasz, Oczkowski

Trener: Jarosław Zadylak