imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Wielkie derby Gminy Kornowac na remis [ZDJĘCIA]

03.09.2023 18:58 | 0 komentarzy | Qbik

W drugiej kolejce sezonu 2023/2024 w II grupie C klasy Podokręgu Racibórz doszło do wielkich derbów Gminy Kornowac. Płomień Kobyla mierzył się z zespołem ze stolicy gminy.

W poprzednim sezonie oba zespoły nie istniały na piłkarskiej mapie regionu. Jednak oba, niczym Feniks z popiołów odrodziły się i znów rywalizują na lokalnych boiskach. W niedzielę, 3 września, doszło do wielkiej derbowej potyczki. Zespół Płomienia Kobyla podejmował KS Kornowac. Każda z drużyn zazwyczaj dąży do celu, jakim jest wygranie meczu. Nie inaczej było i tym razem. O wygraną starali się zarówno goście jak i gospodarze. W pierwszej połowie każda z drużyn umieściła piłkę w siatce rywala po jednym razie, przez co na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

Druga odsłona nie różniła się znacząco od pierwszej. Piłka była w posiadaniu raz jednych, raz drugich. Podobnie jak w pierwszej części spotkania kibice obejrzeli dwa gole. Po jednym dla każdego zespołu. Ostatecznie wielkie derby Gminy Kornowac zakończyły się remisem 2:2 oraz podziałem punktów. Oba zespoły mają obecnie po cztery oczka na swych kontach i zajmują miejsca w czołówce tabeli II grupy C klasy.

LKS Płomień Kobyla - KS Kornowac 2:2 (1:1)