środa, 29 listopada 2023

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Zakończenie wakacji w powiecie na Wodniku w Kuźni Raciborskiej

07.09.2023 08:52 | 0 komentarzy | dud

Jeśli ktoś nie ma planów na najbliższy słoneczny wrześniowy weekend to PCS wraz z MOKSiR zapraszają do Kuźni Raciborskiej na kąpielisko Wodnik.

Zakończenie wakacji w powiecie na Wodniku w Kuźni Raciborskiej
Fot. PCS Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 rajdem rowerowym spod PCS do Kuźni (czas przejazdu to ok 1,5 h - zapisy e-mail: imprezypcs.raciborz@gmail.com).

W tym samym czasie na Wodniku ruszą bezpłatne warsztaty pływania na deskach SUP - po nich rywalizacja sportowa open, którą poprowadzi RTW. Będzie też można skorzystać z boiska do siatkówki plażowej i kajaków udostępnionych przez PCS w Raciborzu.

Swoje stanowisko zainstaluje w tym czasie WOPR i poza warsztatami z pierwszej pomocy będzie czuwać nad bezpieczeństwem nad wodą i na wodzie. O 16:30 organizatorzy zapraszają do wspólnego marszu z kijkami (nordic walking) pod okiem dwojga instruktorów - Małgosi i Krystiana - po atrakcjach przyrodniczych Kuźni Raciborskiej (trasa ok. 1,5 h). O 17:00 ruszy muzyka gitarowa na żywo (Grzegorz STOPA Łomnicki), która towarzyszyć będzie do późnych godzin wieczornych. O 18:00 rozpalone zostanie ognisko, na którym będzie można upiec sobie kiełbaski. Mobilna sauna otworzy się o 18:00.

Organizatorzy zapraszają do skorzystania na przemian z sauny i chłodnej, przejrzystej wody Wodnika. Między 18:00 a 19:00 trener Darek poprowadzi na plaży otwarty trening kickboxingu, a o 22:00 autokar PKS wraz z przyczepką rowerową z przystanku głównego w Kuźni odwiezie bezpłatnie chętnych i ich jednoślady do stolicy powiatu.

źródło: PCS Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl