Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna sezon. Już dzisiaj mecz inauguracyjny

08.09.2023 11:33 | 0 komentarzy | MK

Dzisiejszego wieczoru na Lodowisku Jastor rozpocznie się kolejny sezon rozgrywek hokejowej ekstraligi, która tym razem zagra pod szyldem Tauron Hokej Ligi. Na inaugurację sezonu 2023/24 JKH GKS Jastrzębie podejmie Marmę Ciarko STS Sanok. Faworytem pojedynku zaplanowanego na godz. 18:00 będą podopieczni Roberta Kalabera, którzy przystępują do rozgrywek z mocnym postanowieniem ukoronowania sukcesem jubileuszowego 2023 roku. Wszak właśnie teraz jastrzębski hokej obchodzi swoje siedemdziesięciolecie!

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna sezon. Już dzisiaj mecz inauguracyjny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 1953 roku na zamarzniętym basenie w Zdroju zaczęła się hokejowa opowieść, tradycję której kontynuuje obecnie JKH GKS Jastrzębie. W ostatnich latach nasz klub seryjnie zdobywał trofea i medale, jednak w minionych rozgrywkach do kontynuowania tej passy zabrakło nieco szczęścia. Efektem były spore zmiany kadrowe, w tym pozyskanie renomowanych reprezentantów Polski, Marcina Kolusza i Patryka Wajdy. Ponadto w zespole pojawiło się kilku perspektywicznych graczy urodzonych na przełomie tysiącleci, w tym dwóch "głodnych sukcesu" bramkarzy. Dodatkowym "rodzynkiem" w kadrze jest zaledwie 17-letni wychowanek Akademii JKH Jakub Onak, który jest młodszy od... wyremontowanego w 2005 roku Jastora. Ta mieszanka rutyny z młodością może przynieść nam sporo radości!

Nowy sezon będzie bardzo emocjonujący również z uwagi na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata Elity w Czechach, w których po ponad dwóch dekadach wystąpi reprezentacja Polski. Nie trzeba dodawać, że w biało-czerwonych szeregach nie brakuje naszych zawodników. Ten turniej może okazać się wielką szansą dla całego polskiego hokeja na wyjście z cienia innych dyscyplin.

Zapraszamy na Jastor w piątek o godz. 18:00! Rozpocznijmy z przytupem jubileuszowy sezon 2023/24!