Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Dawid Mielke i Sabina Bartecka najlepsi podczas V Żorskiego Cross Triathlonu [ZDJĘCIA]

11.09.2023 10:43 | 1 komentarz | juk

101 osób stanęło na starcie kolejnej edycji Żorskiego Cross Triathlonu. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się z pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem. Najlepszy śmiałek na mecie zameldował się chwilę po godzinie od startu.

Dawid Mielke i Sabina Bartecka najlepsi podczas V Żorskiego Cross Triathlonu [ZDJĘCIA]
Na chętnych, którzy wzięli udział w tym sportowym wyzwaniu, czekało 500 metrów pływania, licząca 22 km trasa rowerowa po duktach leśnych oraz bieg wśród drzew i stawów na dystansie 5 km.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj, 10 września nad kąpieliskiem Śmieszek w Żorach odbył się już po raz piąty Żorski Cross Triathlon. Zawody odbywały się na dystansie 1/8 Ironmana. Na chętnych, którzy wzięli udział w tym sportowym wyzwaniu, czekało 500 metrów pływania, licząca 22 km trasa rowerowa po duktach leśnych oraz bieg wśród drzew i stawów na dystansie 5 km.

Lokalizacja nad kąpieliskiem Śmieszek, w otoczeniu malowniczych lasów sprawiła, że zawody były wspaniałą przygodą dla wytrawnych zawodników jak i amatorów pokonujących własne słabości. Limit czasu ukończenia zawodów wynosił 3 godziny i 10 minut. Wszyscy uczestnicy zawodów, czyli dokładnie 101 osób zmieściło się w tym wyznaczonym limicie. Najszybciej na mecie zameldował się 21-letni Dawid Mielke z czasem 1:09:55. Cztery minuty później przybył Michał Lisieński. Trzeci na miecie był żorzanin Marcin Zdziebło, który zawody ukończył z czasem 1:14:08. Najlepsza wśród pań okazała się także mieszkanka Żor, Sabina Bartecka. Na mecie przybyła zaledwie 16 minut po zwycięzcy zawodów. Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła - Przewodniczący Rady Miasta Żory.