Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Pewne pucharowe zwycięstwo Unii Turza Śląska

21.09.2023 10:12 | 0 komentarzy | dud

Unia Turza Śląska pokonała 20 września w derbowym pojedynku Czarnych Gorzyce 4:0 w ramach rywalizacji w ćwierćfinałach POLTENT Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz.

Pewne pucharowe zwycięstwo Unii Turza Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trener Marek Hanzel dał pograć w większości zawodnikom, którzy mniej grają w lidze, w dzisiejszym meczu od początku zagrała tylko trójka graczy, którzy wyszli na boisku w pierwszej jedenastce w Gorzowie Wielkopolskim.

Turzanie odnieśli spodziewane zwycięstwo, choć znając historię meczów Unii z Czarnymi tak do końca nie mogli być pewni jego odniesienia. Nie wiadomo na razie z kim zmierzą się zawodnicy Unii w półfinale. Do tej fazy awansowały też Krzyżanowice, które wygrały 3:1 z Tworkowem oraz Naprzód Czyżowice, który pokonał 3:2 Naprzód Syrynię.

Za tydzień rozegrany zostanie ostatni z ćwierćfinałów w którym zmierzą się C-klasowy LKS Zwonowice z grającą w okręgówce Silesią Lubomia.

Czarni Gorzyce - Unia Turza Śląska 0:4 (0:1)

bramki:

Sławomir Musiolik, Paweł Staniczek, Natan Wysiński, Konrad Stisz.

Czarni Gorzyce:

Tomasz Widenka – Radosław Żbikowski (60. Mateusz Pawełkiewicz), Rafał Ciuberek, Piotr Wojtala, Mateusz Krzyżok (71. Rafał Pietrzyk) – Sebastian Buko (46. Kamil Benauer), Szymon Ciuberek (69. Jakub Cielusek), Karol Bryła (46. Marcin Widenka), Adrian Wawrzyczny (46. Dawid Zychma), Denis Waś (75. Karol Jurzyca) – Artur Gać.

Pozostali rezerwowi: Robert Pietrzyk, Igor Goraus.

Trener: Piotr Hauder.

Unia Turza:

Wiktor Gorel – Oskar Wala (77. Michał Mazur), Mikołaj Polczyk, Wojciech Orzeł – Arkadiusz Woś (46. Adam Fojcik), Paweł Staniczek (60. Tomasz Krężelok), Patryk Witkowski (66. Konrad Stisz), Dominik Klimkiewicz – Killian Benvindo (46. Natan Wysiński), Mateusz Danieluk (46. Mateusz Popczyk), Sławomir Musiolik (71. Filip Franiczek).

Pozostali rezerwowi: Karol Kubica.

Trener: Marek Hanzel.

źródło: uniaturza.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl