Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Wrócić na JASTOR i... wygrać! JKH GKS podejmie Re-Plast Unię Oświęcim

29.09.2023 09:40 | 0 komentarzy | ska

Przed nami ostatnie domowe spotkanie w pierwszej rundzie fazy zasadniczej Tauron Hokej Ligi. W piątek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie Re-Plast Unię Oświęcim i postara się o przełamanie serii trzech - dość pechowych - porażek z rzędu. Zapraszamy na Jastor i zachęcamy do wsparcia naszej drużyny, która bez dwóch zdań potrzebuje waszego dopingu w rywalizacji z sąsiadem z ligowej tabeli.

Wrócić na JASTOR i... wygrać! JKH GKS podejmie Re-Plast Unię Oświęcim
Najbliższe spotkanie już 29 września.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wrócić na JASTOR i... wygrać! JKH GKS podejmie Re-Plast Unię Oświęcim

Po sześciu spotkaniach podopieczni Roberta Kalabera mają na swoim koncie osiem oczek. Nie jest to dorobek, który możemy uznać za satysfakcjonujący. Gdybyśmy na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni skuteczniej egzekwowali rzuty karne (oraz wykorzystywali przewagi), to dziś mielibyśmy dwucyfrową liczbę punktów i miejsce na podium. Nie trzeba dodawać, że choć to dopiero początek sezonu, to już dziś trzeba walczyć o czołową czwórkę przed półmetkiem. Wszak zabrakło nas w poprzednich edycjach Pucharu Polski i ten deficyt w bieżącym sezonie należałoby zniwelować.

Piątkowym rywalem naszego zespołu będzie Re-Plast Unia Oświęcim, która w ostatnią niedzielę dość niespodziewanie przegrała na własnej tafli z „przebudzoną” Comarch Cracovią. W pięciu spotkaniach ekipa Nika Zupancicia zgromadziła dziewięć punktów za wygrane z Zagłębiem Sosnowiec (6:3), Podhalem Nowy Targ (4:3) i GKS Tychy (4:2). Szczególnie cennym był dla Unitów triumf w prestiżowym boju na Stadionie Zimowym.

Warto dodać, że przed sezonem w ramach Turnieju o Puchar RT Torax JKH GKS Jastrzębie rozgromił oświęcimian, ale - jak doskonale wiemy - pojedynki towarzyskie swoją drogą, a liga - swoją. Dość przypomnieć, że także przed rokiem podopieczni Kalabera dali w sierpniu Unii do wiwatu, ale w sezonie ligowym sytuacja wyglądała już zgoła inaczej.

Uzupełnijmy, że w pojedynku z Unią zobaczymy przypuszczalnie w akcji dwóch naszych starych znajomych. Pierwszym jest litewski napastnik Mark Kaleinikovas, który po udanym sezonie w JKH GKS skorzystał z oferty przejścia do ekipy z Chemików. Z kolei drugi to nasz wychowanek i mistrz Polski z 2021 roku Jan Sołtys.

Szczegółowe statystyki: https://jkh.pl//aktualnosc/2385