Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Odra Wodzisław wygrywa Derbowe starcie z ROW-em Rybnik [ZDJĘCIA]

01.10.2023 00:33 | 10 komentarzy | zibi

W emocjonujących derbach IV Ligi grupy 2 Odra Wodzisław okazała się lepsza od swojego lokalnego rywala, ROW-u Rybnik, zwyciężając 3:1 na własnym stadionie.

Odra Wodzisław wygrywa Derbowe starcie z ROW-em Rybnik

Na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbyło się długo oczekiwane starcie między Odrą Wodzisław, a ROW-em Rybnik, które zakończyło się triumfem gospodarzy wynikiem 3:1. Odra była stroną przeważającą, częściej utrzymującą się przy piłce i stwarzającą groźniejsze sytuacje pod bramką rywali.

54.minuta przyniosła przełom, gdy Krzyżok strzelił pierwszą bramkę dla gospodarzy, otwierając wynik meczu. Jednakże ROW Rybnik szybko odpowiedział i już w 58. minucie kapitan zespołu, Jan Janik pewnie wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu 1:1.

Nie minęło wiele czasu, zanim Odra odzyskała prowadzenie. W 63. minucie bramkę na konto gospodarzy wpisał się Kalisz, ustalając wynik na 2:1. Chwilę później Krzyżok ponownie dał się poznać z najlepszej strony, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu w 67. minucie, ustalając wynik na 3:1.

Derby nie tylko na boisku

Oprawa kibiców Odry Wodzisław

Oprawa kibiców Odry Wodzisław była nie tylko okazją do wsparcia swojego zespołu, ale również do wyrażenia pasji i oddania, które czynią derbowe starcia tak wyjątkowymi. To pokazuje, że piłka nożna to nie tylko gra na boisku, ale także mocna więź między kibicami a ich klubem, której nie brakowało podczas tego emocjonującego starcia. Szkoda tylko, że ostatecznie na stadionie zabrakło kibiców z Rybnika.

Odra Wodzisław — ROW Rybnik 3:1 (0:0)

1-0 - Krzyżok (54')

1-1 - Janik (rz.k; 58')

2-1 - Kalisz (63')

3-1 - Krzyżok (67')

Składy:

Odra Wodzisław: Wrzosek - Słodowy, Karwot, Wilczek, Grober.M, Laskowski, Kalisz, Polak, Gajda, Roguła, Krzyżok

Rezerwa: Kuszka, Pawełek, Powroźnik, Grober.P, Gącik, Waleczek, Nicpoń, Kopała, Grober.H

ROW Rybnik: Stanny - Krotofil, Janik, Balcer, Pyrka, Mandrysz, Chłodek, Brzeziński, Kuczera, James, Piejak

Rezerwa: Rusin, Papierok, Piekarski, Tomasik, Szewieczek, Bębenek, Rzeźnicki, Pachucy, Machnica