Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Unia Turza w kryzysie. Czy spadnie do IV ligi?

12.10.2023 10:14 | 6 komentarzy | zibi

Unia Turza, która awansowała do III ligi w poprzednim sezonie, znajduje się na trzecim od końca miejscu w tabeli po 11 kolejkach. Zespół z Turzy Śląskiej ma tylko 8 punktów i 22 stracone bramki. Czy Unia jest w stanie odwrócić losy i utrzymać się na trzecim poziomie rozgrywkowym?

Unia Turza w kryzysie. Czy spadnie do IV ligi?
Fatalna passa Unii Turza w 3 lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po serii złych wyników drużyny Unii Turza, trener Marek Hanzel został zwolniony z funkcji głównego trenera 26 czerwca 2023 roku. Decyzja ta została podjęta przez zarząd klubu po słabym występie drużyny w sezonie.

Po zwolnieniu trenera Hanzela klub Unia Turza ogłosił, że nowym trenerem zespołu będzie Krzysztof Górecko. Krzysztof Górecko oficjalnie objął stanowisko trenera Unii Turza 27 września 2023 roku.

Unia Turza nie może znaleźć recepty na rywali 3. grupy w III lidze. Po 11 meczach drużyna trenera Górecko ma na koncie zaledwie dwa zwycięstwa i dwa remisy, przy siedmiu porażkach. Bilans bramkowy Unii to 12:22, co oznacza, że średnio traci dwie bramki na mecz. Unia zajmuje 16. miejsce w tabeli, z dwoma punktami straty do 15. Stilon Gorzów i trzema do 14. Odra Bytom Odrzański.

Sytuacja Unii jest tym bardziej zaskakująca, że zespół ten w poprzednim sezonie wywalczył awans do III ligi po barażach ze Szczakowianką Jaworzno. Wtedy Unia pokazała charakter i determinację, a także skuteczność w ofensywie. Teraz jednak brakuje jej tych cech, a także stabilności w składzie i formy niektórych kluczowych zawodników. W szczególności tych, którzy opuścili szeregi Unii.

Czy Unia Turza jest w stanie wyjść z kryzysu i uratować się przed spadkiem do IV ligi? Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi, ale wiadomo, że czasu jeszcze trochę jest. Unia musi zacząć punktować regularnie, zwłaszcza w meczach u siebie, gdzie dotąd wygrała tylko raz. Musi też poprawić defensywę i znaleźć skutecznych napastników. W przeciwnym razie grozi jej szybki powrót do IV ligi.