Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Puchar Polski: Decor Bełk triumfuje po rzutach karnych [ZDJĘCIA]

25.10.2023 21:23 | 1 komentarz | zibi

W niezwykle emocjonującym starciu między drużynami Płomienia Połomia a Decoru Bełk w ramach półfinału Pucharu Polski podokręgu Rybnik, to Bełk okazał się zwycięzcą i awansował do finału.

Puchar Polski: Decor Bełk triumfuje po rzutach karnych [ZDJĘCIA]
Decor Bełk pierwszym finalistą Pucharu Polski podokręgu Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na murawie stadionu Płomienia Połomia panowała niesamowicie wyrównana rywalizacja, która zapewniła kibicom pełen pakiet emocji. Pierwsza połowa meczu nie była okraszona bramkami, co można przypisać słabej grze obu drużyn, które miały trudności z przełamaniem defensywy przeciwnika. Akcje obu zespołów często kończyły się na linii 16 metra, pozostawiając kibicom wiele do życzenia.

Jednak w drugiej połowie to wszystko się zmieniło. Na boisku pojawiła się nowa energia, a obie drużyny zaczęły walczyć o zwycięstwo. W efekcie padły cztery bramki, po dwie dla Płomienia i Decoru Bełk. W końcówce spotkania to Decor Bełk wydawał się mieć przewagę oraz finał w zanadrzu, lecz drużyna z Połomi doprowadziła do wyrównania, a ostateczny los awansu musiał zostać rozstrzygnięty w serii rzutów karnych. [Na naszym Instagramie video z konkursu rzutów karnych]

W rzutach karnych drużyna Decoru Bełk okazała się bardziej pewna siebie, wygrywając 4:2 i zapewniając sobie miejsce w finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik. Teraz rywalem Bełku w decydującym starciu będą albo Odra Wodzisław, albo ROW Rybnik, którzy zmierzą się 18 listopada.

Płomień Połomia — Decor Bełk 2:2 (0:0), (rz.k 2:4)

1-0 Błażejowski

1-1 Paryła

1-2 Rasek

2-2 Tront

Składy:

Płomień: Riabowski — Rejbicz, Babisz, Kąkol, Rymer, Hasior, Mazurek, Juraszczyk, Sitek, Babii

Rezerwa: Wątroba, Cremon, Mitko, Błażejowski, Nagórka, Szymura, Surowiec, Oślizło


Decor: Gruszczak, Makowski, Pacholski, Stryczek, Migus, Reguła, Wójcik, Piwczyk, Warmiński, Krakowczyk, Dankowski

Rezerwa: Kleemann, Rasek, Semeniuk, Krakowiak, Fabian, Smyla, Barteczko, Paryła