Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Wysiński i Musiolik prowadzą Unię Turza Śląska do zwycięstwa [ZDJĘCIA]

28.10.2023 20:28 | 0 komentarzy | zibi

Unia Turza Śląska odniosła ważne zwycięstwo na własnym boisku, pokonując drużynę LZS Starowice Dolne 2:0 w emocjonującym spotkaniu. Natan Wysiński i Sławomir Musiolik wpisali się na listę strzelców, zapewniając trzy punkty swojemu zespołowi.

Wysiński i Musiolik prowadzą Unię Turza Śląska do zwycięstwa [ZDJĘCIA]
Unia Turza wygrywa z Starowicami w 14 kolejce spotkań 3 ligi grupy 3
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W napiętym spotkaniu między Unią Turza Śląska a LZS Starowice Dolne, to gospodarze wygrali, zakończywszy mecz wynikiem 2:0. Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny pokazały dużą determinację i chęć dominacji na boisku. Boisku, które tak naprawdę pozostawiało wiele do życzenia, jeżeli chodzi o jego stan. 

Przewaga dla Unii przyszła w pierwszej połowie, gdy Natan Wysiński skutecznie wprowadził piłkę do bramki przeciwnika strzałem po zagraniu z prawej strony. To otworzyło drogę do kolejnych akcji i przewagi dla gospodarzy. Pomimo starań LZS Starowice Dolne nie byli w stanie odwrócić losów meczu ani zmienić wyniku.

W drugiej połowie Unia utrzymywała kontrolę nad grą, a w 65. minucie Sławomir Musiolik zamienił rzut karny na drugiego gola dla swojej drużyny, ustalając wynik na 2:0. Pomimo determinacji i wysiłków drużyny z Starowic, nie udało im się odpowiedzieć skutecznym atakiem.

Po tym zwycięstwie Unia Turza Śląska zajmuje 14. miejsce w tabeli, co jest ważne dla dalszej walki o lepszą pozycję. Obie drużyny zaprezentowały dużą determinację i ducha walki, co sprawiło, że mecz był emocjonującym widowiskiem na boisku.

Po meczu:

Rozmawiamy ze strzelcem drugiego gola Sławomirem Musiolikiem:

Sławomir Musiolik strzelec drugiej bramki dla Turzy

Sławomir Musiolik strzelec drugiej bramki dla Turzy

Wygrywacie dzisiaj mecz i obecnie zajmujecie teraz 14. miejsce w tabeli, jakie jest twoje zdanie na temat dzisiejszego spotkania i przede wszystkim stanu murawy, jaki jest dziś w Turzy Śląskiej ?

No niestety my jako drużyna nie mamy wpływu na to, co tutaj mamy na boisku musimy się do tego dostosować murawa była taka sama dla obydwóch drużyn, ale wiedzieliśmy, jaki to będzie mecz, bo tu nie było wielkiej piłki oraz wirtuozi na tym boisku nie dało się grać w piłkę. Nie oszukujmy się po prostu ten mecz trzeba było przemęczyć przycisnąć nam się to udało, a było dla nas bardzo ważne spotkanie, bo wiemy, z kim graliśmy i gdzieś tam trochę odskoczyliśmy z tej strefy spadkowej i powoli musimy zdobywać te punkty, żeby wyjść w środek tabeli.

Jakie są  cele trenera na ten sezon ?

Na pewno nie zakładamy sobie na razie żadnych celów, ale najważniejsze jest poprawić nasze miejsce w tabeli, żebyśmy mogli zimę sobie spokojnie przepracować, a nie gdzieś się stresować wiosną i w każdym najbliższym meczu starać się zdobywać trzy punkty

Unia Turza Śląska — LZS Starowice Dolne 2:0 (1:0) 

1-0 Wysiński (25)

2-0 Musiolik (65 rz.k)

Składy:

Unia Turza: Musioł — Woś, Polczyk, Jary, Bodzioch, Gałecki, Benvindo, Witkowski, Wenglorz, Brychlik, Wysiński

Starowice: Kowalczyk — Zychowicz, Grądkowski, Zozulia, Rakowski, Gurgul, Camilo, Czajkowski, Trochanowski, Wróbel, Elton