środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Ostatni, XV Jubileuszowy Maraton Wodzisławski im. Zbigniewa Marszałkowskiego [ZDJĘCIA]

29.10.2023 14:09 | 0 komentarzy | AgaKa

Piękna, słoneczna, jesienna pogoda i błotnista trasa przywitały biegaczy na starcie Jubileuszowego Maratonu Wodzisławskiego im. Zbigniewa Marszałkowskiego. 

Ostatni, XV Jubileuszowy Maraton Wodzisławski im. Zbigniewa Marszałkowskiego [ZDJĘCIA]
Zawodnicy na starcie biegu na 14km
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bieg odbył się na wymagającej trasie crossowej na dystansach 14km (start 10.00) oraz maraton (42km, start 8.00). Zawody odbywały się na pętlach. Celem imprezy była popularyzacja biegów masowych jako formy zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocja miasta Wodzisławia Śląskiego i upamiętnienie założyciela oraz pierwszego prezesa klubu KS Forma Wodzisław Śląski, Ś.P. Zbigniewa Marszałkowskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski, miasto Wodzisław Śląski, Klub Sportowy Wicher Wilchwy i MOSiR Centrum Wodzisław Śląski.

Pobiegli ostatni raz?

Jak informuje klub sportowy Forma Wodzisław Śląski na swoim profilu na Facebooku, tegoroczny bieg był ostatnim.

- Był ostatni zajazd na Litwie, a w niedzielę (29.10) zapraszamy na ostatni taki XV Jubileuszowy Maraton Wodzisławski im. Zbigniewa Marszałkowskiego. Historyczna edycja, w której będziecie mogli po raz ostatni rywalizować z innymi uczestnikami zawodów na 7 km pętlach. Kolejne edycje to już towarzyskie luźne biegi dla uczczenia pamięci Zbyszka.