Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Silesia Samurai XII. Zawodnicy znów zmierzyli się na radlińskich matach [ZDJĘCIA]

29.10.2023 18:00 | 0 komentarzy | AgaKa

29 października w hali MOSiR Radlin odbyły się Mistrzostwa Silesia Samurai XII.

Silesia Samurai XII. Zawodnicy znów zmierzyli się na radlińskich matach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Radlina zjechali pasjonaci sztuk walki z całej Polski oraz zawodnicy ze Słowacji - łącznie 26 ekip. Konkurencje odbywały się na dwóch matach oraz w ringu i podzielone były na kategorie wiekowe.

- Dwunasta edycja Silesia Samurai, międzynarodowa, bo mamy reprezentantów ze Słowacji. Po raz pierwszy mamy wprowadzoną bardzo widowiskową konkurencję nunchaku kumite. Walczy się nunchaku w metalowych kaskach. Konkurencja odbywać się będzie w ringu. Chcemy to wprowadzić na stałe - mówi Robert Szindler, organizator. 

Podczas rozpoczęcia zawodów wręczono specjalne podziękowania reprezentantom pięciu szczególnych klubów.

- To kluby, które tworzą naszą federację od samego początku i z okazji naszego tegorocznego jubileuszu postanowiliśmy ich wyróżnić. Podziękowania trafiły na ręce trenerów: Cezarego Podrazy, Tomasza Olszewskiego, Grzegorza Sobierajskiego, Przemysława Kierpacza oraz Pawła Stolarskiego - mówi Robert Szindler, organizator Silesia Samurai. Klub sportowy organizatora, FC Ronin, w tym roku świętuje 18 lat. 

To już druga, październikowa, sportowa impreza w Radlinie

Zobacz także Mistrzostwa Śląska w Light Contact i Point Fighting w Radlinie [ZDJĘCIA]

1 października Liga MFR zaprosiła do Radlina przedstawicieli klubów sportowych ze Śląska na Otwarte Mistrzostwa Śląska „FLASH FIGHTER”. Wydarzenie cieszyło się szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, choć nie zabrakło także kategorii seniorskich. Były to już kolejne zawody, zorganizowane przez FC Ronin z Radlina, kierowanego przez Roberta Szindlera.

W tak zacnym gronie mocnych Klubów udało się zdobyć, aż 7 tytułów Mistrzów Śląska oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Klubów. Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom i sympatykom za odczuwane wsparcie - komentował po zawodach Szindler.

Wydarzenia sportowe, związane ze sztukami walki w Radlinie z roku na rok cieszą się dużym zainteresowaniem zawodników i publiczności, co można było obserwować także tym razem.