środa, 21 lutego 2024

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

SWD odpowiada na słowa prezydenta po wywiadzie dla Nowin

06.11.2023 09:49 | 20 komentarzy | ska

Po ostatnim wywiadzie z Mieczysławem Kiecą, jaki ukazał się na naszych łamach, do słów prezydenta odniósł się zarząd klubu SWD Wodzisław Śląski. 

SWD odpowiada na słowa prezydenta po wywiadzie dla Nowin
Zarząd klubu odniósł się do słów Mieczysława Kiecy w wywiadzie dla Nowin Wodzisławskich.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SWD odpowiada na słowa prezydenta po wywiadzie dla Nowin

Do naszej redakcji dotarło oświadczenie klubu SWD Wodzisław Śląski, w którym działacze klubu punktują wypowiedzi prezydenta, zarzucając kłamstwo. Sugerują także, że wywiad był "ustawiany", co jednoznacznie musimy zdementować, bo żadne z zadanych przez dziennikarza pytań nie było wcześniej konsultowane z prezydentem oraz służbami prasowymi urzędu. Ostatnio głośny temat sądowej walki klubu z urzędnikami stał się po prostu jednym z tematów, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie w rozmowie z Mieczysławem Kiecą. 

Publikujemy oświadczenie klubu SWD Wodzisław Śląski bez skrótów:

OŚWIADCZENIE

Klubu w sprawie kolejnych kłamstw i zarzutów Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w stosunku do Klubu Sportowego SWD Wodzisław Śląski

W kolejnym ustawionym pod siebie wywiadzie Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, p. Mieczysławem Kieca, kontynuuje swoje kłamstwa i oszczerstwa pod adresem Zarządu Klubu SWD Wodzisław Śląski.

Na dodatek, robi z siebie „ofiarę hejtu”, gdy upubliczniono „szwindel” z przegranym, ale w istocie wygranym przez SWD przetargiem na promocję poprzez sport.

Po paru publikacjach w mediach, można by zapytać, czy bielski Dyzma nie potrafi znieść słów prawdziwej krytyki?

W związku z kłamliwymi wypowiedziami Mieczysława Kiecy w swoim kolejnym ustawionym wywiadzie, Zarząd Klubu SWD oświadcza:

1. Kłamstwem są stwierdzenia, że Zarząd SWD robi jakąś kampanię polityczną przeciwko Kiecy. Nikt z członków Zarządu nie jest zaangażowany w jakąkolwiek działalność polityczną, nie startuje w wyborach, nie należy do partii politycznych ani stowarzyszeń samorządowych, ani też nie ma powiązań z nimi.

2. Kłamstwem jest stwierdzenie „sportowcy sięgnęli bruku swoim hejtem”. Na temat tego czym jest hejt, mamy inne zdanie. Ponadto nadużyciem (kłamstwem) jest twierdzenie, że nasze zawodniczki angażują się w jego krytykę.

3. Kolejną manipulacją jest twierdzenie, że Kieca pomagał w przenoszeniu klubu z Raciborza. Po pierwsze, klubu w Raciborzu już wtedy nie było, po drugie, to właśnie p. Kieca był głównym "hamulcowym" na początku istnienia klubu SWD w Wodzisławiu Śląskim.

4. Kłamstwem jest, że krytyka działań Kiecy jest związana z jakimś celem politycznym Zarządu Klubu. Przy okazji Kieca straszy (szantażuje?), że to przez SWD nie będzie znowu wystarczających pieniędzy na sport w przyszłym roku, a wręcz zapowiada że działania SWD doprowadzą do „szkody dla całego sportu”!

5. Kłamstwem są kolejny raz powtarzane słowa dotyczące okoliczności przetargu, co zresztą potwierdził Sąd Okręgowy, którego to wyroku p. Kieca – jako znany obrońca niezależności sądownictwa w Polsce – nie uznaje.

6. Kłamstwem są stwierdzenia, że Kieca dba o finanse publiczne i działa zgodnie z przepisami prawa. Wyrok Sądu jest jednoznaczny – Kieca nie działał zgodnie z przepisami prawa przetargowego i nie dba o finanse Miasta, bo już dziś musiał zapłacić Klubowi SWD kwoty 12.214,00 zł. i 11.147,00 zł. – bez odsetek – o które komornik już niedługo będzie musiał się upomnieć.

7. Kłamstwem są słowa, że Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła stanowisko Kiecy w kwestii dbania o finanse publiczne. KIO nie odnosiła się bowiem do kwestii merytorycznych, a oddaliła słuszne odwołanie SWD wyłącznie z przyczyn formalnych, co zostało zanegowane przez Sąd, jako instancję odwoławczą.

8. Kłamstwem są słowa Kiecy o dbaniu o sport, ponieważ to właśnie Kieca w mieście zniszczył sport (doprowadza do upadku), a dodatkowo w ostatnim roku, kłamał – z powodów wyborów – na temat stanu finansów w Mieście, bo na sport nie przeznaczył ani złotówki. To, że przetarg się odbył, było wyłączną zasługą Rady Miasta.

9. Kłamstwem są oszczerstwa Kiecy, że SWD skłóciło środowisko sportowe w mieście. Kieca chce, aby to środowisko było skłócone, dlatego też tak skonstruował zapisy przetargu, a następnie bezprawnie wywierał naciski na podwykonawców, aby doprowadzić do ewentualnych sporów pomiędzy Klubami.

Powszechnie znana „taktyka” Kiecy.

10. Prawdą jest, że relacje pomiędzy Kiecą, a Klubem SWD do pewnego momentu

były poprawne. I teraz ZAGADKA! Dlaczego w pewnej chwili Kieca stał się zagorzałym wrogiem SWD i podjął decyzję o zniszczeniu Klubu? On zna odpowiedź. My też ją znamy.

Mieszkańcy Wodzisławia, Kibice, opinia publiczna NIE znają jej. Ale podjęliśmy decyzję, że wkrótce opinia publiczna pozna ww. powody o próbie zniszczenia Klubu SWD przez Kiecę, bielskiego Dyzmę..., który uprawia „nierząd” w Wodzisławiu Śląskim.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.