Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Unia Turza remisuje z Odrą Bytom Odrzański [ZDJĘCIA,RELACJA]

12.11.2023 17:17 | 1 komentarz | zibi

Unia Turza zremisowała z beniaminkiem III grupy 3 ligi, Odrą Bytom Odrzański, wynikiem 2:2. Turzanie, choć podtrzymali swoją serię meczów bez porażki, nie zdołali sięgnąć po kolejne zwycięstwo.

Unia Turza remisuje z Odrą Bytom Odrzański na własnym boisku

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie, a już w 4. minucie Killian Benvindo znalazł się w dobrej pozycji strzeleckiej po podaniu Wojciecha Wenglorza. Jednak jego uderzenie zostało sparowane przez dobrze dysponowanego bramkarza Odry, Bartosza Szefera. Turzanie stworzyli kolejne okazje do strzelenia gola, ale Szefer świetnie obronił także główkę Przemysława Brychlika i wolej Michała Gałeckiego.

W 21. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Odry po faulu Przemysława Gałeckiego na Yauheniju Semianchuku. Bartosz Skiba pewnym strzałem zamienił go na bramkę, dając prowadzenie gościom. Jednak Unici szybko odpowiedzieli i dwie minuty później po akcji Benvindo i dośrodkowaniu Arkadiusza Wosia, Gałecki strzelił wolejem, pokonując Szefera.

W 38. min w polu karnym Sebastian Żukowski sfaulował Wysińskiego i arbiter po raz drugi zdecydował się podyktować rzut karny, który pewnie wykorzystał Mateusz Bodzioch. Mimo starań żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnej bramki do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej połowy Turzanie mieli okazję podwyższyć prowadzenie, ale Szefer świetnie bronił centrowaną piłkę Benvindo, a Natan Wysiński nie trafił dobrze w piłkę przy próbie dobitki. W 64. minucie Odra wyrównała po strzale Damiana Stachurskiego, który Musioł obronił, ale piłka odbiła się od słupka i Skiba skierował ją do bramki.

W rezultacie mecz zakończył się podziałem punktów.

Po meczu:

Rozmawiamy z trenerem Unii Turza — Krzysztofem Górecko

Trener Unii Turza - Krzysztof Górecko

Pomeczowy komentarz:

Bardzo wyrównany mecz, dużo walki, to boisko nie pozwala na to, żeby tu grać w piłkę. Tutaj tak naprawdę cechy wolicjonalne są decydujące, szkoda, że nie udało nam się dowieźć zwycięstwa, bo wygrywaliśmy 2:1. Natomiast trzeba też uczciwie powiedzieć, że w drugiej połowie Odra nas zdominowała i mieliśmy też drobny problem fizyczny właśnie. Szanuję ten remis, bo jak się nie da wygrać, to zremisuj, masz punkt, mamy punkt, urwaliśmy dwa rywalowi.

Jakie stawiacie sobie cele na rundę jesienną?

Chcemy w każdym meczu powalczyć o jakieś punkty, bo w ostatnich tych meczach zespół pokazał, że jest w stanie z każdym powalczyć i z każdym grać jak równy z równym więc będziemy się starali na pewno gdzieś jeszcze punktów szukać. Natomiast też trzeba sobie powiedzieć, że sytuacja w Turzy była beznadziejna. Po 11. kolejkach mieliśmy zaledwie 8 punktów i to była dramatyczna zdobycz, taka gwarantująca spadek, dzisiaj to wygląda całkiem inaczej. Punktujemy w każdym meczu i udało nam się z tej strefy spadkowej wyjść. Do końca jeszcze mega daleko, dlatego trzeba grać na maksa i zdobywać punkty.

Co się dzieje z Michałem Mazurem, że nie ma Go w podstawowym składzie?

Michał zrezygnował z gry w pierwszym zespole. Gra w rezerwach, a zrezygnował ze względów zawodowych. Grał na początku w mojej przygodzie w Turzy.

Czy to pańskie decyzje ?

Nie, absolutnie. Po kilku dniach treningowych w życiu bym się nie zdecydował na to, żeby kogoś odstrzelić, mówiąc brzydko. Na to wszystko potrzeba czasu, więc dwóch było zawodników, którzy zrezygnowali po zmianie trenera, bo pewnie nie byli tego w stanie zawodowo łączyć i tyle. To są decyzje ich i tu się nie działo nic złego. Tak zdecydował Mazur, doświadczony piłkarz związany tutaj z Turzą gra w rezerwach i to wszystko.

KS UNIA TURZA – MKS ODRA BYTOM ODRZAŃSKI 2:2 (2:1)

0 – 1 Bartosz Skiba 21 min. (rzut karny)

1 – 1 Michał Gałecki 23 min. asysta Arkadiusz Woś

2 – 1 Mateusz Bodzioch 38 min. (rzut karny)

2 – 2 Bartosz Skiba 64 min.