Poniedziałek, 4 marca 2024

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

JKH GKS Jastrzębie zagra o przełamanie złej passy

24.11.2023 12:28 | 0 komentarzy | dud

Po trzech porażkach z rzędu hokeiści JKH GKS Jastrzębie wypadli z czołowej czwórki Tauron Hokej Ligi. Wprawdzie „tragedii nie ma”, ale trudno w takiej sytuacji mówić o dobrych nastrojach.

JKH GKS Jastrzębie zagra o przełamanie złej passy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek o godz. 18:00 podopieczni Roberta Kalabera podejmą na Jastorze Zagłębie Sosnowiec i lepszej okazji do przełamania nie mogli sobie wymarzyć. Ten przeciwnik wybitnie „pasuje” jastrzębianom. Na pół setki ostatnich spotkań z Zagłębiem JKH GKS wygrał 48.

Po raz ostatni sosnowiczanie pokonali JKH na początku minionego sezonu, gdy na Jastorze działy się niespotykane aberracje w postaci dwóch wyników 0:4. Poza tym Zagłębie było lepsze u siebie w 2019 roku. W pozostałych spotkaniach w mniej lub bardziej przekonujący sposób triumfowali podopieczni Roberta Kalabera, Mojmira Trliczika, Jirziego Reznara.

W ostatnich dniach sztab szkoleniowy miał nad czym pracować. O ile porażkę z Comarch Cracovią na finiszu drugiej rundy można było „wpisać” w aspekt rozluźnienia po awansie do Pucharu Polski, o tyle przegrane z ostatnim w tabeli Sanokiem oraz stratę ośmiu bramek w Toruniu musi traktować jako sygnał co najmniej niepokojący. Kandydatowi do medali nie przystoi przegrywać w ten sposób, nawet jeśli po drugiej stronie tafli jest bardzo zmotywowany rywal.

Na pewno mobilizacji nie zabraknie także Zagłębiu Sosnowiec i to nie tylko z uwagi na wspomniany impas w starciach z JKH GKS Jastrzębie. Drużyna prowadzona przez Piotra Sarnika zajmuje ósme miejsce i wciąż może liczyć się w walce o szóste miejsce, czego dowodem było odniesione w niedzielę zwycięstwo nad Cracovią. Z kolei „odradzający się” Sanok niebawem może pokusić się o podjęcie rywalizacji o play-off. Krótko mówiąc, również w dole tabeli jest ciekawie.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl