Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Na boiskach regionu. Spojrzenie na jesień z perspektywy kilku lokalnych drużyn [ANALIZA]

30.12.2023 08:01 | 1 komentarz | zibi

W świecie lokalnego futbolu, gdzie pasja spotyka się z rywalizacją, runda jesienna sezonu 2023/2024 okazała się prawdziwą ucztą dla fanów piłki nożnej. Prześledźmy wspólnie losy wybranych zespołów od 3. ligi do A klasy. 

Na boiskach regionu. Spojrzenie na jesień z perspektywy kilku lokalnych drużyn [ANALIZA]
Podsumowanie statystyczne lokalnych zespołów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  • Unia Turza Śląska: Słaby start w rundzie. Walka o utrzymanie
  • ROW Rybnik: Walka o lepszą passę 
  • Odra Wodzisław: Od pięknego startu do słabego zakończenia
  • Naprzód Syrynia: "Rycerze Jesieni" z awansem?
  • Naprzód Rydułtowy: Pogoń za liderem
  • Przyszłość Rogów: Awans godny lidera 

Nadeszła pora na głębsze spojrzenie na zawiłości rundy jesiennej sezonu 2023/2024. Unia Turza ŚląskaOdra Wodzisław, ROW Rybnik, Naprzód Syrynia, Naprzód Rydułtowy i Przyszłość Rogów – to drużyny, które od miesięcy rozgrywały swoje spotkania na różnych boiskach i ligach. Teraz pora, aby podczas przerwy przyjrzeć się im nieco bliżej i zrobić analizę ich postępów.

Unia Turza Śląska 

Unia Turza w trzeciej lidze przejawia bardzo słabą postawę. Zespół zakończył rozgrywki na 14. miejscu, zdobywając łącznie 19 punktów. Runda wiosenna będzie bardzo trudną przeprawą, aby uniknąć degradacji do 4. ligi. Szczególnie jeśli popatrzymy na problemy związane z o obsadą trenerską.

Podsumowanie Unia Turza Śląska

Podsumowanie Unia Turza Śląska

ROW 1964 Rybnik

ROW Rybnik swoje zmagania w lidze zakończył na 7. miejscu z dorobkiem 23 punktów.  Rybniczanie będą mieli przed sobą wielkie wyzwanie. Z pewnością ROW musi poszukać lepszej passy niż tej z rundy jesiennej, jeżeli chce pozostać w 4. lidze. 

Podsumowanie ROW 1964 Rybnik

Podsumowanie ROW 1964 Rybnik

Odra Wodzisław

Podsumowując pierwszą część sezonu, występy Odry Wodzisław przyniosły zróżnicowane rezultaty. W szczególności końcówka rundy nie należała do najlepszych w wykonaniu "Oderki". Po rozegraniu 15 kolejek ligowych drużyna plasuje się na 9. pozycji, mając 21 punktów dzięki 6 zwycięstwom, 3 remisom i 6 porażkom. Bilans bramkowy Odry to 23 zdobyte i 23 stracone bramki.  Wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej Odra będzie musiała mierzyć się w znacznym stopniu z grą o utrzymanie w lidze, chyba że nastąpi gwałtowny wzrost formy i drużyna będzie w stanie zawalczyć o pierwszą szóstkę. Wierzy w to prezes Odry Marcin Piwoński. 

Podsumowanie Odra Wodzisław

Podsumowanie Odra Wodzisław

Naprzód 32 Syrynia

Naprzód 32 Syrynia zakończył rozgrywki w rundzie jesiennej na fotelu lidera, co dobrze rokuje w walce o czołowe miejsca po wznowieniu rozgrywek. Jeżeli zostanie utrzymana forma z rundy jesiennej, to tak naprawdę nie powinno być zmartwień w szeregach Naprzodu. Awans na wyższy szczebel rozgrywek będzie w zasięgu ręki.

Podsumowanie Naprzód 32 Syrynia

Podsumowanie Naprzód 32 Syrynia

Naprzód Rydułtowy 

Rydułtowy oraz Polonia Marklowice póki co są jedynymi drużynami, które tak naprawdę realnie uciekają w gonitwie o awans innym drużynom. Jeżeli forma z rundy jesiennej zostanie zachowana, to Naprzód Rydułtowy może być spokojny o awans do ligi okręgowej. Pozostaje tylko powiedzieć: "cała Naprzód!".

Podsumowanie Naprzód Rydułtowy

Podsumowanie Naprzód Rydułtowy

Przyszłość Rogów

Maszyna ruszyła na dobre i się nie zatrzyma? W przypadku Przyszłości Rogów nie ma co spekulować, że nie będzie awansu. Statystyka mówi jasno i klarownie, że ten kolektyw idzie na awans do ligi okręgowej. Wiadomo nie od dziś, że statystyki nie grają, ale w przypadku drużyny z Rogowa wszystko powinno być jasne z końcem rundy wiosennej. 

Podsumowanie Przyszłość Rogów

Podsumowanie Przyszłość Rogów

Awanse do Klasy Okręgowej

Wolne miejsca w poszczególnych grupach Klas Okręgowych zajmą zespoły Klasy A w następujący sposób: przy dwóch wolnych miejscach do danej grupy awansują zespoły z 1. miejsc z obu Podokręgów; przy trzech wolnych miejscach oprócz zespołów z 1. miejsc awansuje zespół z 2. miejsca z lepszą średnią arytmetyczną; przy czterech wolnych miejscach do danej grupy awansują zespoły z 1. i 2. miejsc z obu Podokręgów itd.